روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
08 بهمن 1394  |  جامعه  |  کد خبر: 4529
0
0
تمدید 2 ساله دوره پیش دانشگاهی
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از ادامه تحصیل دانش آموزان در دوره پیش‌دانشگاهی تا دو سال دیگر خبر داد. مهدی نوید ادهم در مصاحبه با صدا و سیما گفت: دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی سال تحصیلی آینده نیز مانند سایر دانش آموزان در مدرسه حضور می یابند و به تحصیل خود ادامه خواهند داد و تا زمانی که نظام جدید آموزشی به طور کامل اجرا نشود دوره پیش‌دانشگاهی حذف نخواهد شد. او افزود: مراکز پیش دانشگاهی در دو سال گذشته با دبیرستان‌ها ادغام شدند و به صورت مستقل فعالیت نمی‌کنند بلکه به صورت یک دوره ای از دوره های دبیرستان فعالیت خواهند کرد.
نوید ادهم همچنین خبر تغییر رشته‌های تحصیلی دانش آموزان از سال تحصیلی آینده را نیز تکذیب کرد و گفت: دانش آموزان از سال تحصیلی آینده همچنان در شاخه نظری در چهار رشته ریاضی، انسانی، تجربی و معارف اسلامی و در شاخه هنرستانی در دو رشته فنی حرفه ای و کار دانش تحصیل خواهند کرد.
او تاکید کرد: البته رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای از 43 رشته به 27 رشته کاهش خواهد یافت. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان از امسال در پایان پایه نهم تحصیلی و به صورت یک مرحله ای انجام می شود و تحصیل دانش‌آموزان در دبیرستان و هنرستان به مدت سه سال و در رشته های تخصصی انجام خواهد شد. نوید ادهم از اضافه شدن برخی دروس مهارتی به درس های دانش آموزان دوره متوسطه دوم خبر داد و افزود: دانش اموزان دبیرستانی از سال تحصیلی آینده هفته ای 35 ساعت و هنرستانی ها هفته‌ای 40 ساعت در مدرسه تحصیل خواهند کرد. او تصریح کرد: از سال تحصیلی آینده درس انسان و مهارت زندگی در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم تدریس می شود و همچنین دروس مدیریت خانواده و سبک زندگی، انسان و محیط زیست، سلامت و بهداشت، تفکر و سواد رسانه‌ای و کارگاه کارآفرینی و تولید از جمله دروس جدیدی هستند که به کتابهای دانش آموزان دوره دبیرستان اضافه می شود. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: کتاب های این دروس درحال تالیف و تدوین است و برای سال تحصیلی آینده چاپ شده است و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه