روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
14 فروردین 1397  |  اقتصاد  |  کد خبر: 45227
0
0
راه اندازی بورس ارز در جذب سرمایه گذاری خارجی تاثیرگذار است؟
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:بانک مرکزی باید در راه اندازی بورس ارز پیشگام باشد نه اینکه از راه اندازی بورس ارز ممانعت کند.
محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره روند جذب سرمایه گذاری خارجی در سال96 گفت: اقدامات مناسبی در سال 96 در راستای جذب سرمایه گذار خارجی از سوی دولت انجام شده است. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:پس از برجام نیز در حوزه تعاملات بانکی با کشورهای خارجی، مشکلات و محدودیت های وجود دارد که روند جذب سرمایه گذاری خارجی را دشوار کرده است،در سال 96 قراردادهای در زمینه تامین مالی و پروژه های سرمایه گذاری با کشورهای کره جنوبی وایتالیا منعقد شده که اقدام خوبی محسوب می شود. نماینده مردم کرمان و راور مجلس شورای اسلامی ادامه داد:کشور نیاز به سرمایه گذاری برای توسعه دارد البته ظرفیت های جذب سرمایه گذاری در ایران بالا است بنابراین باید در سال 97 اقدامات اساسی در خصوص ارتقای سرمایه گذاری انجام شود.
بانک مرکزی باید در راه اندازی بورس ارز پیشگام باشد
پورابراهیمی داورانی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:پوشش ریسک در زمینه ارزهای خارجی در روند جذب سرمایه گذاری نقش مهمی دارد چرا که یکی از مشکلات سرمایه گذاران خارجی این است زمانی که ارز را تبدیل به ریال می کنند مشخص نیست در 6 ماه بعد چه اتفاقی برای ارزش سرمایه آنها می‌افتد. وی ادامه داد:زمانی پوشش ریسک ارز اتفاق می افتد که بازار شفافی در زمینه خرید و فروش ارز در کشور وجود داشته باشد که راه اندازی بورس نقش مهمی در انجام این مهم دارد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بانک مرکزی باید در راه اندازی بورس ارز پیشگام باشد نه اینکه از راه اندازی بورس ارز ممانعت کند. بزرگترین اشتباه و خطای راهبردی در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی این است که بانک مرکزی به شفافیت بازار ارز در اقتصاد ایران کمک نکند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه