روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 اسفند 1396  |  گردشگری  |  کد خبر: 45148
0
0
حجت اله میرزایی:
برنامه‌ریزی و سیاستگذاری به صورت فردی ممکن نیست
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران با تاکید بر اینکه انجام کار برنامه ریزی و سیاستگذاری به صورت فردی ممکن نیست خاطرنشان کرد: خانواده بزرگ معاونت برنامه ریزی انجام چند ماموریت مهم را برعهده دارد که می‌توان بزرگترین آن را اصلاح ساختار شهرداری تهران ذکر کرد.
به گزارش«همدلی» به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، حجت اله میرزایی در دیدار صمیمانه با مدیران و کارکنان این معاونت افزود: تدوین برنامه سوم توسعه شهر تهران از جمله کارهای مهم این معاونت در سال ۹۶ است و باید به این امر به عنوان فرصتی نگاه کرد تا برای همیشه بگوییم برنامه سوم شهر تهران حاصل کار جمعی ما بود. وی اظهار کرد: علاوه بر آن برنامه اصلاح ساختار تشکیلات و معماری سازمانی شهرداری تهران نیز تا پایان شهریور ماه ارائه شود که امیدواریم با کمک تیم های ملی و در صورت نیاز مشاوران بین المللی به ساختار مناسب دست پیدا کنیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به تدوین بودجه ۹۷ شهرداری تهران یادآور شد: تلاش شد تا بودجه شفاف تری در مقایسه با سال های گذشته تدوین شود که با کمک تمامی همکاران شفافیت بودجه ۹۷ به طور نسبی در مقایسه با گذشته بی نظیر و سطح تمرکز به شدت کاهش پیدا کرده است.
وی حذف قوانین و مقررات غیرضروری، اصلاح نظام سیاستگذاری کلان و اصلاح نظام ارزیابی عملکرد را از دیگر وظایف این معاونت برشمرد و تاکید کرد: باید به اصول و دانش روز مجهز باشیم و با رعایت اخلاق مداری بتوانیم وظایف این معاونت که تنها با انجام کارهای تیمی میسر را به بهترین نحو انجام داد.
وی یادآور شد: در گذشته تلاش های زیادی در شهرداری تهران صورت گرفته است که لازم است از همه کسانی که تلاش خود را برای توسعه زیرساخت های شهری و بنیان های خوبی که در شهر گذاشته شد قدردانی کنیم و امیدواریم کاستی ها و نواقص موجود با تلاش های آتی برطرف شود.
میرزایی تصریح کرد: اگرچه وظیفه داریم شهروندان را در جریان آنچه هست قرار دهیم اما وظیفه بزرگتری در راستای ایجاد فضای امیدواری برای شهروندان برعهده داریم. وی افزود: معاونت برنامه ریزی به عنوان عقل متصلی به شمار می رود که لازم است از دانش بروز و لازم برخوردار بوده و در تعامل دائمی با شهروندان باشد.معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران تصریح کرد: منافع ملی و بلندمدت بر منافع شخصی، گروهی، جناحی، حزبی و کوتاه مدت ضرورت و ترجیح دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نوروز فرصتی برای تازه شدن دلها، اخلاق ها، اندیشه ها و تازه نفس شدن برای کار و تلاش بیشتر است اظهار کرد: سال ۹۶ با تلخی ها و شیرینی های زیادی همراه بود که از جمله شیرینی بزرگ آن می توان به مشارکت و مسئولیت پذیری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اشاره کرد.
میرزایی با بیان اینکه شورای پنجم از حیث مسئولیت پذیری، تخصص، سلامت و پاکی مالی در ادوار گذشته بی نظیر است و این فرصت بزرگ را باید پاس بداریم، اضافه کرد: همچنین سال جاری بویژه در نیمه دوم با تلخی هایی از جمله زلزله سرپل ذهاب، غرق شدن کشتی سانچی و سقوط هواپیما مسافربری همراه بود که امیدواریم این اتفاقات ناگوار در سال ۹۷ تکرار نشود؛ اگر چه باید زندگی را در کنار رویدادهای تلخ و شیرین به یکدیگر هدیه کنیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه حادثه‎‌های تلخ چهره شیرین و تجربه همراهی بی سابقه هموطنان آسیب دیده را به نمایش گذاشت گفت: شاید این اتفاقات آزمون‌هاییست که خداوند برای بازشناسی خود در مقابل ما قرار می دهد. وی در ادامه خاطرنشان کرد: امیدواریم سال آینده با رونق کسب و کار، بهبود وضعیت معیشتی و ناملایمات کمتر همراه باشد که البته باید به یاد داشت که کاهش بخشی از این مرارت ها در مقیاس شهری برعهده ما است.
در ادامه این جلسه نمایندگانی از ادارات کل این معاونت مسائل خود را مطرح کردند.میرزایی در پاسخ به موضوعات مطرح شده از سوی کارکنان گفت: در جلسه با شهردار تهران موضوع تعاونی مسکن کارکنان معاونت مطرح شد و تلاش های لازم در این راستا انجام خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: ایجاد کتابخانه در معاونت و برگزاری جلسات گفتگو به طور مستمر در دستور کار قرار دارد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه