روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
08 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 4485
0
0
درحاشیه
درحاشیه
فرزند شهید همت: من دستور حمله به سفارت عربستان را صادر کردم!
همدلی- محمدمهدی همت، فرزند شهید همت در یادداشتی با ادبیات متفاوت خطاب به حسن روحانی، بازداشت و دستگیری عاملان حمله به سفارت عربستان در تهران را مورد انتقاد قرار داد. همت پیش از این و در یک نوشته با تیتر «از شما چه‌پنهان دلمان خنک شد» تلویحا حمله به‌سفارت را مورد تایید و تمجید قرار داد.
در بخشی از یادداشت جدید این فعال سیاسی آمده‌است: «قبول؛ این یک اشتباه بود، قبول‌تر اینکه شما برای بازسازی چهره بیرونیتان باید کاری کنید. ما مردم «بزن و در رو» نیستیم و پای خیر و شر اقدامات خود و هموطنانمان هستیم. اگر بازگشایی سفارت دولت عربستان و آل‌یهود در تهران نیاز به قربانی دارد «ما» هستیم، می‌توانید روی ما حساب کنید.آقای روحانی؛ من دستور حمله به سفارت عربستان در تهران و هرجای دیگر دنیا را صادر کردم! من بودم که اولین کوکتل مولوتف را از شیشه به داخل پرتاب کردم. قبول! بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اشتباه کردم و بدینوسیله از جنابعالی، پادشاه عربستان، رییس جمهور محترم جیبوتی و دلال‌های ارتباط ایران و عربستان رسما عذرخواهی می‌کنم».
خروج ناگهانی بازرس ویژه سرافراز از کشور
پارسینه- خانم شهرزاد میرقلی خانی که با انتصاب محمد سرافراز به ریاست صداوسیما به‌همراه وی از امور بین‌الملل شبکه پرس‌تی‌وی به جام جم رفت و عهده دار مسئولیت کلیدی بازرس ویژه رییس صداوسیما بود نیمه دی‌ماه بصورت ناگهانی از کشور خارج وبه مسقط پایتخت عمان رفت. وی در صفحه فیس بوک خود مسقط را بعنوان محل اقامت خود معرفی کرده است. گفته می‌شود خروج ناگهانی وی بدنبال جلسه‌ای با برخی نهاد‌ها بوده است. رسانه‌های رسمی سال ٢٠٠٧ خبر از محکومیت شهرزاد قلی‌خانی بدلیل خرید دوربین با کاربرد دید در شب برای دولت ایران داده بودند و وی سال ٢٠١٢پس از آزادی به ایران بازگشت و به‌عنوان مدیر روابط عمومی وبین‌الملل پرس تی وی منصوب شد.
واکنش آزاده ‌نامداری به رد‌صلاحیت سید‌حسن‌خمینی
آزاده نامداری، مجری شناخته‌شده و اخیرا پرحاشیه صداوسیما، به خبر ردصلاحیت سیدحسن خمینی برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس خبرگان واکنش نشان داد. نامداری با انتشار عکسی از خمینی در صفحه اینستاگرام خود، نوشت: «خورشیدم وشهاب قبولم نمی‌کند/سیمرغم و عقاب قبولم نمی‌کند...
پ. ن: ما همیشه در همه‌ی تصمیم‌ها تحت امر رهبریم، اما دلمان بدجوری شکسته واز هم سوال می‌کنیم چه شد؟ خدایا، نکند دل امام‌مان به درد بیاید.»
ماجری اهدای‌اجباری طلای سوریان به احمدی‌نژاد!
فارس- سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پشت پرده اهدای مدال حمید سوریان به محمود احمدی‌نژاد را افشا کرد. حمید سوریان در سال ۸۸ و سه ماه پس از انتخابات مدال طلای جهانی خود را به محمود احمدی‌نژاد تقدیم کرد. سوریان ۵ سال بعد و در برنامه زنده «بعضیا» در شبکه ۳ سیما اظهار کرد که آن اتفاق (تقدیم مدالش به احمدی‌نژاد) تصمیم خودش نبود. او همچنین گفت از این پس قبل از حضور در هر برنامه‌ای، در مورد آن کسب اطلاع می‌کند. اکنون محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پشت پرده این اتفاق را افشا کرده است. وی گفت: «سوریان به من زنگ زد و گفت که از او دعوت کرده‌اند به دیدار احمدی‌نژاد برود. اصلاً خبر نداشت که چه اتفاقی قرار است رخ دهد و اصلاً مدالی نبرده بود که اهدا کند.» وی ادامه داد: «ه‌مان جا تصمیم گرفته‌اند که او مدالش را تقدیم کند. کاغذی دستش دادند و وقتی خواند، فهمید که باید مدالش را تقدیم کند!»
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه