روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
12 اسفند 1396  |  بین الملل  |  کد خبر: 44579
0
0
مشهد میزبان همایش «نمایش درمانی» می‌شود
همدلی| مدیر عامل موسسه خیریه توانمند سازی بچه‌های باران و مدیر اجرایی همایش علمی نمایش درمانی دکتر مرجان کاشانی از مشهد ، دکتر لیلا برون از اهواز و دکتر مجید امرایی از تهران به عنوان داوران نخستین همایش علمی نمایش درمانی را معرفی کرد.
کیانیان مدیر اجرایی اولین همایش علمی «نمایش درمانی» درباره روند برگزاری این همایش گفت: این همایش به صورت یک روزه و در ۱۹ اسفند در شهر مشهد برگزار می شود. اولین دوره همایش به صورت ملی برگزار می شود ولی تلاش مان بر این است که سال آینده به صورت بین المللی برگزار شود. ۲۶ مقاله متقاضی حضور در اولین همایش علمی «نمایش درمانی» بودند که از این میان ۶ مقاله برای ارایه در همایش انتخاب شدند
حمید کیانیان درباره ضرورت برگزاری همایش علمی «نمایش درمانی» توضیح داد: پیرو ده سال تجربه درمانی با معلولین جسمی حرکتی با سبک نمایش درمانی و بیش از 500 اجرا در 26 شهر میهنمان که منجر به بالارفتن اعتماد به نفس این عزیزان , حضور فعال در جامعه , ازدواج , ورود به دانشگاه و.... را شاهد بوده و هستیم , با توجه به اینکه ایران در منطقه جزو کشورهایی است که توجه ویژه به حوزه نمایش درمانی دارد، تغییر مسیر و جهت دهی علمی به این حوزه درمان غیر دارویی، آشنایی علاقه مندان با نمایش درمانی و همچنین آگاهی بخشی عمومی به جامعه برای آشنایی با نمایش درمانی در توانبخشی و بازتوانی افراد نیازمند از اهداف و ضرورت های برگزاری این همایش است.
مدیر اجرایی اولین همایش علمی «نمایش درمانی» یادآور شد: پیش تر ما ۶ جشنواره نمایش درمانی برگزار کردیم که این همایش در راستای همان فعالیت های پیشین اما با رویکرد تولید محتوای علمی است.سال آینده این همایش را با حضور صاحبنظران خارجی حوزه نمایش درمانی برگزار می کنیم و از میان ۶ مقاله راه یافته به اولین دوره همایش، سه مقاله برای ارایه در دور دوم این همایش انتخاب می شوند. همچنین در این دوره ۲ کارگاه آموزشی با موضوعات اجرای نمایش درمانی با معلولان و آشنایی با تکنیک های نمایش درمانی برگزار می شود، ۲ سخنرانی نیز با موضوع نمایش درمانی خواهیم داشت.
کیانیان درباره دلایل انتخاب شهر مشهد به عنوان میزبان اولین دوره همایش علمی «نمایش درمانی»، توضیح داد: شهر مشهد از جمله شهرهایی است که بیشترین مراکز توانبخشی را دارد و به نوعی مرکز ثقل امور توانبخشی و بازتوانی در کشور است. مضاف بر اینکه اولین موسسه توانبخشی معلولان « موسسه خیریه توانمند سازی بچه های باران « با محوریت درمان غیردارویی و هنردرمانی در کشور نیز در شهر مشهد تاسیس شده است و حدود 10 سال هست که به نتایج بسیار خوب و قابل توجهی در زمینه درمان جسم و روح عزیزانی شده اند که با معلولیت های مختلف جسمی _ حرکتی دسته و پنجه نرم می کنند .
مدیر عامل موسسه توانمند سازی بچه های باران و مدیر اجرایی نخستین همایش علمی «نمایش درمانی» از اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بهزیستی استان خراسان رضوی و انجمن هنرهای نمایشی به عنوان حامیان این همایش نام برد که توسط انجمن نمایش درمانی ایران و موسسه توانمندسازی «بچه های باران» برگزار می شود.
نخستین همایش علمی نمایش درمانی به همت انجمن نمایش درمانی ایران، اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، موسسه خیریه توانمندسازی بچه های باران 19 اسفند ماه با دبیری دکتر مجید امرایی در مشهد مقدس برگزارمیگردد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه