روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
29 بهمن 1396  |  گردشگری  |  کد خبر: 44043
0
0
درآمد افزایش مالیات سیگار برای بهبود سطح سلامت مردم
قائم مقام وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در واکنش به مصوبه دیروز مجلس برای افزایش مالیات سیگار گفت: درآمد حاصل از این مصوبه در مسیر کاهش مصرف سیگار و افزایش سطح سلامت مردم ایران هزینه می‌شود.
به گزارش ایرنا ایرج حریرچی اظهارکرد: وزارت بهداشت از اقدام مجلس مبنی بر افزایش مالیات سیگار و دخانیات در سطح خرده فروشی قدردانی می‌کند و معتقدیم که این مصوبه قطعا در مسیر بهبود و ارتقای سطح سلامت مردم ایران خواهد بود. وی گفت: میزان کل اعتبار ناشی از افزایش مالیات سیگار محاسبه شده است و منابعی که از این ردیف بودجه ای کسب می شود، مطابق مصوبه مجلس قرار است برای کمک به آموزش و پرورش، ورزش همگانی و بهداشت و درمان مردم هزینه شود. معاون کل وزارت بهداشت گفت: افزایش مالیات سیگار معادل 20درصد قیمت خرده فروشی خواهد بود و نسبت به مالیات سیگار و دخانیات در سال جاری افزایش خوبی است و امیدواریم در سال های آتی نیز همین روال بسیار منطقی -فزایش مالیات سیگار و دخانیات-در مسیر کاهش مصرف و ارتقای سلامت مردم ادامه پیدا کند. وی افزود: با توجه به اینکه میزان مالیات بر دخانیات بسیار پایین است و یکی از کمترین میزان مالیات دخانیات را در بین کشورهای دنیا داریم، مصوبه مجلس مبنی بر افزایش مالیات دخانیات، اقدام بسیار مثبتی است.
صبح دیروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش عوارض سیگار تولیدی و وارداتی موافقت کردند. بر اساس این مصوبه مجلس، از ابتدای سال 1397 به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخلی با نشان ایرانی 75 ریال، تولید مشترک 150 ریال، تولید داخلی با نشان بین‌المللی 250 ریال و وارداتی 600 ریال به عنوان عوارض اضافه شود. نمایندگان بند الحاقی، تبصره 6بخش درآمدی لایحه بودجه 97 کل کشور را مبنی بر افزایش عوارض سیگار با 135 رای موافق، 66 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر
تصویب کردند.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه