روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
28 بهمن 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 43964
0
0
شهردار اصفهان در همایش بزرگ دوچرخه سواری مدیران شهر تاکید کرد
ترافیک روان و هوای پاک با دوچرخه
مجید مرادیان- خبرنگار همدلی| شهردار اصفهان گفت: دوچرخه سواری جایگزین خوبی برای حمل و نقل شخصی است که به دنبال خود ترافیک روان و هوای پاک را به همراه خواهد داشت.
قدرت الله نوروزی در همایش بزرگ دوچرخه‌سواری اظهارکرد: برای دستیابی به ترافیک روان، هوایی پاک و سلامت در جامعه می توان فرهنگ دوچرخه‌سواری را در جامعه نهادینه کرد.
وی ادامه داد: این فرهنگسازی مستلزم آغاز از مدیران شهری است تا با رفتار خود فرهنگی سازنده ایجاد کنند و به دنبال آن نیز عموم مردم متوجه شوند برای کمک به حل مشکل ترافیک و داشتن هوای پاک باید تا حد امکان از وسیله‌ نقلیه عمومی و دوچرخه برای رفت و آمد در شهر استفاده کنند.
شهردار تاکید کرد: دوچرخه‌سواری می‌تواند جایگزین حمل و نقل با خودروی شخصی شود، ضمن اینکه برای کمک به حمل و نقل عمومی باید نگاه تفریحی به دوچرخه‌سواری داشته باشیم.
وی وجود زیرساخت‌های لازم برای دوچرخه سواری را لازم دانست و تصریح کرد: متاسفانه زیرساخت‌های لازم در شهر اصفهان در حد کافی فراهم نیست و نمی توان از شهروندان خواست در شلوغی خیابان‌ها و بین خودروها دوچرخه سواری کنند.
شهردار با تاکید بر اینکه امنیت دوچرخه‌سواران اولویت نخست و یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریت شهری اصفهان است، اضافه کرد: طی چند ماه گذشته در پارک نگین منطقه۱۲، دو کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری ایجاد شد که روز گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت و البته این مسیرها باید در سایر نقاط شهر گسترش
پیدا کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه