روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
24 بهمن 1396  |  ورزش  |  کد خبر: 43839
0
0
اولین پس‌لرزه‌های فیلم جنجالی پس از اختتامیه جشنواره فیلم فجر
محمدرضا فروتن: به ما به عنوان اعضای هیات داوران پیشنهاد می دادند!
بامداد دوشنبه و ساعتی پس از برگزاری اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، تهیه‌کننده فیلم «لاتاری» درباره تعیین سرنوشت فیلمش پیش از ساخته شدن توییتی را به اشتراک گذاشت و جنجالی به پا کرد تا پس از سخنان ابراهیم حاتمی کیا در لحظه دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی، جنجال دوم نیز راه بیفتد.
سیدمحمود رضوی تهیه کننده فیلم سینمایی «لاتاری» در واکنش به آنچه نادیده گرفتن این فیلم توسط هئیت داوران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نامید، در توییتی نقل قولی از دبیر جشنواره فیلم فجر را منتشر کرد.
این تهیه کننده نوشت: «امشب از دبیر محترم جشنواره فیلم فجر آقای داروغه زاده اجازه گرفتم تا صحبت هایی که در آخرین جلسه قبل از صدور پروانه ساخت لاتاری در حضور محمدحسین مهدویان در خصوص سرنوشت لاتاری در جشنواره گفتند را منتشر کنم. و‌ خدا را شاهد میگیرم که ایشان مدیر صادق و راستگویی هستند. ایشان در آن جلسه به صورت شوخی و جدی فرمودند که در جشنواره فیلم فجر چینش طوری خواهد بود که هیچ اتفاقی برای لاتاری نمی افتد. سپاس از این صداقت که به صورت طنز آینده فیلم را تصویر کردند.»
در عین حال، دو عضو هیات داوران جشنواره فیلم فجر که همزمان مهمان برنامه سینما هفت شبکه سوم سیما بودند، به توییت تازه تهیه کننده «لاتاری» درباره وعده دبیر جشنواره برای تضمین سرنوشت این فیلم واکنش نشان دادند.
صدرعاملی در پاسخ به رشیدپور در این باره گفت: خدا مرا نبخشند اگر چنین پیامی به ما داده باشند یا چیزی که بخواهد ما را به این وادارد تا فیلمی را نادیده بگیریم.
فروتن هم با اشاره به اولین تجربه اش به در هیات داوری جشنواره فیلم فجر بیان کرد: «در این دوره ای که من حضور داشتم هیچ گونه اعمال فشار و جبری واقعا نبود، اما پیشنهاد بود. اما اینکه ما را در موقعیتی قرار دهند که ما باید چنین کاری بکنیم ابدا. نکته ای که باید به آن اشاره کنم این است که هیات داوران بسیار دموکراتی در این دوره داشتیم.»
در عین حال دبیر جشنواره سی و ششم هم در توئیتی به سخنان رضوی واکنش نشان داد و اعلام کرد این جملات را به همه تهیه کنندگان حاضر در بخش رقابتی فجر گفته و اظهاراتش فقط محدود به فیلم لاتاری نبوده است.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه