روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 بهمن 1396  |  گردشگری  |  کد خبر: 43577
0
0
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد
حذف ۱۴۰۰ مدرسه فرسوده تا ۱۰سال آتی
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه قرار شده در یک برنامه‌ریزی ۱۰ساله یعنی تا سال ۱۴۰۵، ۱۴۰۰مدرسه فرسوده از چرخه فضاهای آموزشی حذف شوند گفت: بابت مدارس فرسوده در زمان بروز حوادثی چون زلزله نگرانیم.
به گزارش ایسنا، داریوش ورناصری در برنامه تلویزیونی پرسشگر که شب گذشته با موضوع وضعیت تجهیزات و ساختمان مدارس تهران به روی آنتن شبکه آموزش سیما رفت، با اشاره به وظایف سازمان نوسازی مدارس اظهار کرد : این سازمان همانطور که از نامش پیداست نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سطح استان ها را برعهده دارد. وی افزود: احداث فضای جدید، مقاوم سازی، تعمیرات اساسی و تجهیز مدارس نوساز جهت بهره برداری دانش آموزان توسط این سازمان صورت می پذیرد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات گرمایشی مدارس در هفته گذشته به علت بارش برف و برودت هوا گفت: هیچ مدرسه ای در سطح تهران نداریم که مشکل گرمایشی داشته باشد و علت عمده نگرانی اولیای مدارس برف و یخ انباشته و سختی تخلیه آن از محوطه بود.
ورناصری با بیان اینکه اگر مدارسی مشکل گرمایشی یا سرمایشی داشته باشند می‌توانند به ادارات گزارش دهند تا آنها سریعا به ما منتقل کنند گفت: استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس را از سال ۹۱ شروع کردیم. در ابتدا ۴۵۰۰کلاس درس سیستم گرمایشی غیراستاندارد داشتند که برنامه ریزی شد تا مدارس به سامانه حرارت مرکزی یا موتورخانه مجهز شوند و دسترسی مستقیم دانش آموز به شعله قطع شود. مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران افزود: سال گذشته این امر به اتمام رسید و اکنون در شهر تهران نباید هیچ مدرسه ای با مشکلات گرمایشی روبرو باشد. در شهرستان ها نیز کمتر از هزار کلاس درس باقی مانده و طبق برنامه تا قبل از شروع سال تحصیلی آتی سیستم‌های گرمایشی آنها نیز استانداردسازی می‌شوند.
وی درباره انواع مدارس از منظر نوسازی اظهار کرد: مدارس ما یا نوساز و در برابر حوادث مقاوم‌اند و یا در بافت های فرسوده قرار دارند که قدمتشان بالای ۴۰سال است.
ورناصری با اشاره به اینکه ۶۰۰۰ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی در استان تهران داریم عنوان کرد: تقریبا ۱۴۰۰فضای آموزشی در تهران فرسوده اند. تقریبا ۴۰ درصد مدارس ما حدود ۲۵۰۰فضا که در دهه ۸۰ و ۹۰ ساخته شده اند نوساز محسوب می‌شوند و حدود ۲۲۰۰مدرسه هم مقاوم سازی شده اند.
وی ادامه داد: نگرانی ما بابت ۱۴۰۰مدرسه فرسوده است. البته نگرانی از این بابت نیست که آنها هر لحظه ممکن است فرو بریزند، بلکه این مدارس در شرایط معمول پاسخگوی نیاز هستند و در زمان بروز حوادثی چون زلزله نگرانی وجود دارد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه قرار شده در یک برنامه ریزی ۱۰ساله یعنی تا سال۱۴۰۵، ۱۴۰۰مدرسه فرسوده از چرخه فضاهای آموزشی حذف شوند، درباره قدمت مدارس نوساز اظهار کرد: عمر مدارس نوساز کنونی را تا  ۱۰۰سال دیده‌ایم. ورناصری برنامه های ویژه افتتاح و بهره برداری مدارس در دهه مبارک فجر را نیز اعلام کرد و گفت: در این ایام ۱۵ مدرسه افتتاح و عملیات کلنگ زنی ۲۵ مدرسه دیگر انجام می‌شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه