روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
09 بهمن 1396  |  جامعه  |  کد خبر: 43322
0
0
قاضی ۸۴ ساله دادگاه عالی آمریکا قصد بازنشستگی ندارد
گینزبرگ در سخنرانی وضعیت کشور ترامپ حاضر نمی‌شود
قاضی دادگاه عالی آمریکا، روث بیدر گینزبرگ اعلام کرد، در جلسه روز سه‌شنبه سخنرانی وضعیت کشور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، حاضر نخواهد شد. به جای آن او برای سخنرانی در دانشگاه راجر ویلیامز در رود آیلند خواهد بود.
او همچنین گفت که قصد دارد کرسی خود را برای سالیان سال پیش رو حفظ کند. امسال ۲۵ سال حضور او در دادگاه عالی است. گینزبرگ که توسط بیل کلینتون برای حضور در این دادگاه نامزد شده بود، دومین زنی بود که در این نهاد عالی آمریکا حاضر شد.
گینزبرگ از قضات لیبرال دادگاه عالی آمریکا محسوب می‌شود. در پی انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، لیبرال‌ها و دمکرات‌های آمریکا نگران بازنشستگی یا درگذشت گینزبرگ و دیگر قضات مسن لیبرال این مجمع ۹ نفره هستند. ترکیب فعلی این دادگاه، ۵ به ۴ به سود محافظه‌کاران است. طبق قانون آمریکا، اعضای دادگاه عالی به پیشنهاد رئیس‌جمهور و با تایید کنگره انتخاب می‌شود. با تسلط جمهوری‌خواهان بر کاخ سفید و کنگره، کناره‌گیری یا فوت هر کدام از قضات لیبرال این دادگاه می‌تواند با تبدیل ترکیب دادگاه به ۶ به ۳ یا بیشتر، برای مدت‌ها محافظه‌کاران را بر فضای قضایی آمریکا حاکم کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه