روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 بهمن 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 42883
0
0
رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار:
95 درصد قراردادهای کارگران موقت است
همدلی| رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار با انتقاد از قراردادهای موقت گفت: 95 درصد قراردادهای کارگران موقت است. این قراردادها عزت جامعه کارگری را محدود کرده و آزادگی را از تشکل‌های کارگری می‌گیرد.
«اولیا علی بیگی» در حاشیه «کارگاه آموزشی اعضای کانون‌های شوراهای اسلامی کار» در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: امنیت ملی در گرو امنیت شغلی آحاد مردم است و کارگر موقت نمی‌تواند رسالت سنتی خود را پیاده کند. به مبانی و مواد قانونی شفاف و روشن نیاز داریم و اگر قوانین به درستی و شفافیت تصویب شود با چالش‌های جامعه کارگری روبه‌رو نخواهیم بود.
وی ماده هفتم قانون کار را که نوع قراردادها را تعیین و تبیین می‌کند، روح این قانون توصیف کرد و گفت: قانون کار از مباحث اساسی و حیاتی برای جامعه کارگری است و مهمترین و اصلی‌‌ترین قانون به لحاظ گستردگی و افراد تحت پوشش به حساب می‌آید.
رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار ادامه داد: اگر به دنبال محصول باکیفیت هستیم باید شرایطی فراهم ‌کنیم که کارگران احساس امنیت کنند تا دلبستگی به کارشان بیشتر باشد. هم اینک معیشت کارگران قابل قبول نیست. با حقوق 12 میلیون ریال هنرمندترین افراد جامعه کارگران هستند که با این مبلغ زندگی خود را مدیریت می‌کنند.
وی گفت: اگر از ابتدای فعالیت شورای عالی کار بر مبنای ماده 41 قانون کار که یکی از شفاف‌ترین قوانین داخلی و بین‌المللی است و بر اساس شاخص‌های نرخ تورم و سبد معیشت افراد تعیین حقوق می‌کند اقدام می‌شد در مورد حقوق کارگران با مشکل مواجه نمی‌شدیم.
علی‌بیگی به فعالیت دولت تدبیر و امید در خصوص تامین اجتماعی کارگران نیز اشاره و بیان کرد: با فعالیت دولت در سازمان تامین اجتماعی آرامش به‌وجود آمده و مانند دوره پیشین شاهد بی‌ثباتی در این سازمان نیستیم.
کارگاه آموزشی اعضای کانون‌های شوراهای اسلامی کار با حضور نمایندگانی از استان‌های خراسان رضوی، گیلان، یزد، کردستان و سمنان در مشهد برگزار شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه