روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 دی 1396  |  بین الملل  |  کد خبر: 42499
0
0
سورپرایز موزیسین فرانسوی برای علاقه‌مندان جز و راک؛
مانو کاتچه به ایران می آید
«مانو کچه» یا‌‌ همان «مانو کاتچه»، درامر مشهور فرانسوی طی روزهای آینده به ایران خواهد آمد تا در جریان سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر به اجرا بپردازد.
طرفداران موسیقی جز و راک و همچنین علاقمندان ساز «درام» می‌توانند خودشان را برای دیدن برنامه‌ای جالب از مانو کچه فرانسوی آماده کنند. این درامر ۵۹ ساله فرانسوی که جزو درامرهای شناخته شده بین‌المللی محسوب می‌شود، قرار است پنجشنبه هفته آینده ۲۸ دی در تالار وحدت روی صحنه برود.
مانو کچه (Manu Katche) ۲۷ اکتبر سال ۱۹۵۸ در سنت ماور فویز فرانسه متولد شده است. او علاوه بر نوازندگی درامز، ترانه‌سرایی نیز می‌کند. کچه سابقه همکاری بلندمدت با پیتر گابرین را در کارنامه‌اش دارد. گفته می‌شود او در آلبوم‌های اواسط دهه ۱۹۸۰ ازجمله آلبوم‌های پیتر گابریل یعنی «هیچ چیز شبیه به خورشید» و «روح در قفس» که در سال ۱۹۸۶ منتشر شد، عملکرد جالب توجهی داشته است.
به گزارش ایلنا؛ مانو کچه در سبک‌های مختلفی چون پاپ، راک، جز و موسیقی معاصر، اجرا‌ها و فعالیت‌های متعددی در عرصه بین‌المللی داشته و با هنرمندانی چون جف بک، ال دی می‌ولا و بسیاری موزیسین‌های دیگر همکاری کرده است.
این موزیسین فرانسوی همچنین با زالاتان استیپیسیک (خواننده کروات) در آلبوم‌اش «می‌راکول» و «اونکا فیبر» در سال (۲۰۰۶) همکاری داشته است. او از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۸ نیز در یک گروه و در کنار کمیل رستم گیتاریست حضور داشت.
کچه در سال ۱۹۹۲ اولین آلبوم تک‌نوازی خود را در سبک راک منتشر کرد. دیگر تک نوازی‌هایی که از سوی او منتشر شد در سبک جاز بود. او همچنین دومین آلبوم تک‌نوازی خود را در ماه سپتامبر ۲۰۰۵ منتشر کرد. دومین آلبوم وی در سپتامبر سال ۲۰۰۷ منتشر شد. در مارس سال ۲۰۱۰ مانو کچه سومین آلبومش را نیز منتشر کرد.
او از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ میلادی با همکاری داوه آتیا، آندره مانوکیان و مارینه جیمز خواننده در یک برنامه تلویزیونی به نام «نولا استار» حضور داشت. از ابتدای سال ۲۰۰۸ نیز کچه؛ میهمان برنامه تلویزیونی ماهانه‌ای درباره هنر بود.
کچه در آگوست سال ۲۰۱۱ آلبوم دیگری را با همکاری بیلی کوبهام، رحمان، حسام رمزی و عمر فاروق منتشر کرده است. نکته جالب اینکه او از سال‌ ۲۰۱۷ ترکیب جدیدی از سه‌نوازی را در کنار نوازنده باس فرانسوی ژروم ریگارد و نوازنده گیتار‌ پاتریک منوگوییَن تجربه می‌کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه