روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
18 دی 1396  |  ورزش  |  کد خبر: 42293
0
0
تمهیدی برای جلوگیری از اعتراض فیلمسازان
قرعه کشی در سینما رسانه
در حالی که زمان نمایش فیلم‌های جشنواره فجر، در سینمای رسانه‌ها، هر سال با اعتراض برخی سازندگان مواجه می‌شد و آن‌ها می‌گفتند آثارشان در روز یا ساعت نامناسب برای اهل رسانه به نمایش درآمده است. امسال برنامه زمان‌بندی نمایش فیلم‌ها در این سینما، با قرعه‌کشی تعیین می‌شود.
برگزار کنندگان سی و ششمین دوره جشنواره فجر تصمیم گرفته‌اند برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر و با حضور صاحبان فیلم و اهالی رسانه، جدول نمایش فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، در سینمای رسانه‌ها را، قرعه‌کشی کنند.
این قرعه‌کشی با حضور تهیه‌کننده و کارگردان فیلم‌های جشنواره سی و ششم و اهالی رسانه، صبح روز چهارشنبه 20 دی برگزار خواهد شد و جدول نمایش فیلم‌ها در سینمای رسانه‌ها (پردیس ملت) پس از آن، منتشر می‌شود.
به نظر می‌رسد این کار برای جلوگیری از اعتراض سازندگان فیلم‌هایی انجام می‌شود که زمان نمایش آثارشان به روز اول و روز آخر جشنواره موکول می‌شود. آن‌ها در دوره‌های گذشته، برگزار کنندگان جشنواره را متهم می‌کردند که قصد داشته‌اند، از دیده شدن کارشان جلوگیری کنند.
امسال 22 فیلم بلند سینمایی، یک انیمیشن و دو فیلم مستند به همراه 4 فیلم کوتاه، در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، به‌نمایش درمی‌آیند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه