روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
05 بهمن 1394  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 4225
0
0
سلطانی فر:
خُلف‌وعده تامین اجتماعی در قبال بیمه هنرمندان صنایع‌دستی
رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری درباره بیمه هنرمندان صنایع‌دستی گفت: پیگیری‌های لازم از طرف سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری انجام شده و این سازمان تامین اجتماعی است که باید به قولش عمل کند.
به گزارش ایسنا«مسعود سلطانی‌فر» افزود: هنوز سازمان تامین اجتماعی منابعی که باید برای این کار اختصاص دهد را نتوانسته تامین کند. از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری‌های مختلفی هم انجام شده است.
او ادامه داد: فکر می‌کنم بتوانیم بخشی از این مشکل را از طریق راستی‌آزمایی انجام دهیم، زیرا تعدادی که از بیمه استفاده می‌کنند مُحق آن نیستند. ما تیمی را گذاشتیم که یکی از مدیران ما و یکی از مدیران سازمان تامین اجتماعی در این‌باره راستی‌آزمایی را انجام دهند تا تعدادی از هنرمندان در این راستی‌آزمایی جایگزین شوند.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: تعداد دیگری از هنرمندان که باقی می‌مانند باید در بودجه سال 95 از محل تامین اجتماعی بیمه شوند و ما باید برای تحقق این کار به سازمان بیمه فشار بیاوریم. ما پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم و تامین اجتماعی باید به قول‌هایش عمل کند.
طبق آخرین اظهارات بهمن نامورمطلق (معاون صنایع دستی)، آخرین آمار بیمه‌شدگان صنایع‌دستی 70 هزار نفر است. اسامی نزدیک به 350 هزار نفر صنعت‌گر در سامانه ویستا ثبت شده‌، بیش از یک میلیون نفر در حوزه صنایع دستی فعال هستند‌.
برخی از 70 هزار نفر نیاز به بیمه نداشتند، یعنی بیمه اعضای خانواده‌شان بودند‌ که در دولت پیشین در فهرست بیمه‌ هنرمندان صنایع دستی قرار گرفتند. پیش از این سلطانی‌فر در نمایشگاه صنایع دستی 20 خرداد از بیمه شدن هنرمندان صنایع دستی در نیمه دوم امسال خبر داد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه