روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
13 دی 1396  |  ورزش  |  کد خبر: 42066
0
0
سینمای جهان در فروش گیشه سال خوبی را پشت سر گذاشت
رشد چشمگیر فروش گیشه در چین
مجموع فروش فیلم‌های وارداتی و بومی سال 2017 در سینماهای چین رشد 30 درصدی گیشه این کشور را بر اساس نرخ دلار در پی داشته است. چنین رشد چشمگیری حاکی از استقبال روزافزون سینماروهای این کشور از محصولات روی پرده است که نقش گیشه چین را به عنوان دومین بازار مهم سینمای جهان بعد از هالیوود بیش از پیش برجسته می‌سازد. کل درآمد سالانه گیشه چین برابر با 8.6 میلیارد دلار برآورد شده که در مقایسه با پارسال، شاهد افزایش دو میلیارد دلاری بوده است.
به نوشته ورایتی، همین‌طور داده‌های آماری سایت «کام‌اسکور» حاکی از آن است که کل گیشه دنیا در مقایسه با پارسال، شاهد رشد 1.1 میلیارد دلاری بوده است. کل درآمد گیشه 2017 برابر با 39.9 میلیارد دلار اعلام شده است که در این میان، سهم گیشه امریکای شمالی برابر با 11.12 میلیارد دلار بوده است. درآمد گیشه سینماهای خارج از امریکا به 28.8 میلیارد دلار رسیده و در مقایسه با سال گذشته با 1.4 میلیارد دلار رشد همراه بوده است.
نکته جالب توجه آن است که با حذف گیشه چین به عنوان عاملی مهم در رشد جهانی گیشه دنیا، وضعیت کاملا متفاوت می‌شد و نرخ درآمد گیشه سینماهای بین‌المللی و گیشه دنیا با رشد منفی روبه‌رو می‌شد.
در خود گیشه چین، تولیدات بومی از قبیل «جنگجویان گرگ 2» موفق به کسب 860 میلیون دلار درآمد شدند که فروشی خیره‌کننده برای تاریخ سینماهای این کشور به شمار می‌رود. سهم فیلم‌های چینی زبان و محصولات مشترک با چین به 53.8 درصد تقلیل یافته است. این رقم در سال 2016 برابر با 58 درصد و در سال 2015 برابر با 61 درصد بود.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه