روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
04 بهمن 1394  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 4125
0
0
سند ملی اشتغال صنایع دستی تدوین می‌شود
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی گفت: در برنامه ششم توسعه 15 هدف کمی، 7 هدف راهبردی و 28 محور اصلی برای صنایع دستی تعریف شده که مهم‌ترین آنها تدوین سند ملی اشتغال و تهیه سند راهبردی صنایع دستی است.
به گزارش ایرنا «مسعود سلطانی‌فر» در همایش تجلیل از صادرکنندگان و فروشندگان برتر صنایع دستی در اتاق بازرگانی ایران افزود: پیروزی هسته‌ای ما در آستانه فجر سی وهشتم یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای سه قرن اخیر ما است که حفظ حقوق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها دو دستاورد مهم این پیروزی است.
وی اضافه کرد: برای ارتقای تولید ملی که یکی از مبانی 11 گانه اقتصاد مقاومتی است، 7برنامه مهم در بخش صنایع دستی پیش‌بینی شده است که از جایگاه ویژه این سند حکایت دارد. سلطانی‌فر عنوان کرد: مشکل عمده ما در بخش صنایع دستی مشکل بازرگانی و فروش است که اگر بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که این آثار حاصل نبوغ هنرمندان چیره دست ایرانی را بفروشیم، همه مشکلات ما در این بخش رفع خواهد شد.
وی ادامه داد: با وجود این که در 2 سال گذشته هیچ فروشگاه اینترنتی صنایع دستی نداشته ایم، هم اکنون 170 فروشگاه اینترنتی صنایع دستی داریم که به اقتصاد کشور کمک می‌کنند. صنعتی که بی‌گمان اشتغال سبز، مفید و پایدار ایجاد می‌کند و تاریخ دیرینه فرهنگی ما به آن می‌بالد. وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال 1399 تلاش می‌کنیم تا بتوانیم یک میلیارد دلار صادرات صنایع دستی داشته باشیم که اگرچه در شرایط حاضر رقم بالایی به نظر می‌رسد اما توان دستیابی به آن در موعد نزدیک‌تر را داریم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه