روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
04 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 4107
0
0
12 بهمن روز رونمایی از لیست اصولگرایان
ایسنا: اصولگرایان تلاش می‌کنند تا دوازده بهمن لیست انتخاباتی خود را نهایی کنند. محمد حسینی از اعضای جبهه یکتا با اعلام این خبر گفت: ‌امیدواریم تا 12بهمن به نتیجه رسیده و لیست اصولگرایان در تهران نهایی شود. وی در ادامه افزود: در حال حاضر شورای ائتلاف اصولگرایان در حال ارزیابی نامزدها و تشکل های اصولگرا برای تهیه لیست نهایی خود است البته قرار است نظرسنجی هم در بین مردم انجام شود تا مقبولیت نامزدهای اصولگرا سنجیده شود.
برنامه‌های پیشنهادی اصلاح‌طلبان برای مجلس دهم تدوین شد
باشگاه خبرنگاران: شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان از تدوین رویکردها و برنامه‌های پیشنهادی اصلاح‌طلبان برای مجلس دهم خبر داد. شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان، اعلام کرد: پیرو تنظیم و تصویب اولویت‌ها، منشور انتخاباتی، میثاق‌نامه و راهبردهای ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان کشور، رویکردها و برنامه‌های انتخاباتی پیشنهادی برای مجلس دهم، در کارگروه تدوین راهبردها و سیاست‌ها به ریاست حسین کمالی، طی جلسات فشرده تنظیم شده و در جلسه این هفته شورای عالی بررسی خواهد شد. وی ادامه داد: رویکرد برنامه محور که در این دوره از سوی اصلاح‌طلبان و دیگر حامیان دولت در پیش گرفته شده، به آحاد مردم و رای دهندگان کمک می‌کند، مطالبات خود را در برنامه‌ها جستجو کنند و به لیست‌ها و نه لزوماً شهرت افراد رای دهند. این رویکرد سبب می‌شود پیگیری وعده‌های انتخاباتی، در قالب برنامه پس از آغاز به کار مجلس دهم بهتر و موثرتر انجام پذیرد.
5 بهمن تکمیل لیست جامعتین برای خبرگان
تسنیم: رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از تکمیل لیست‌ خبرگان پس از اعلام اسامی رسمی تایید صلاحیت شده‌ها توسط شورای نگهبان خبر داد. حجت‌الاسلام علی ابراهیمی رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار کرد: جلسه هفتگی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طبق روال همیشگی عصر روز گذشته به ریاست آیت‌الله یزدی برگزار شد و در این جلسه درباره مسائل روز داخل کشور بحث و بررسی صورت گرفت. وی درباره زمان انتشار لیست مشترک جامعتین برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری افزود: زمانی که اسامی رسمی داوطلبان تایید صلاحیت شده‌ توسط شورای نگهبان در 5 بهمن ماه اعلام شود، لیست‌ها تکمیل و اعلام می‌شود.
عارف:
برای ارائه لیست استان‌ها نگران نیستیم
رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان تصریح کرد: شعار امید و آرامش را زمانی انتخاب کردیم که می‌دانستیم شرایط رد صلاحیت‌ها چه خواهد شد. محمدرضا عارف در همایش مشترک میزهای استانی و شورای اصلاح طلبان استان‌ها اظهار کرد: اگر حضورمان در خرداد 92 باعث ایجاد و به انجام رسیدن برجام شد با حضور درانتخابات اسفند 94 برجام‌های دیگری را ایجاد خواهیم کرد. وی خاطرنشان کرد: قبل از تایید یا رد صلاحیت‌ها بحث های جدی میان اصلاح طلبان شکل گرفت که آیا مانند انتخابات‌های قبل لحظات آخر تصمیم به حضور یا عدم حضور بگیریم و یا مثل سال 92 با حضور حداکثری‌مان اتفاقی را شکل دهیم. درواقع همه ما می‌دانستیم که کلید انتخابات مجلس سال 94 از دو سال قبل زده شده است. وی با اشاره به لیست اصلاح طلبان در استان ها گفت: برای ارائه لیست استان‌ها نگران نیستیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه