روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
09 آذر 1396  |  بین الملل  |  کد خبر: 40797
0
0
مردم به چه فکرمی‌کنند؟
گمرک
محمدهادی محمدی - دانشجو: یکی از مشکلات کشور ما این است که گمرک داریم. گمرک زمانی می‌تواند خوب عمل کند که ما تولید داخلی قوی داشته باشیم و کیفیت داخلی ما توان رقابت با اجناس خارجی را داشته باشد. در غیر این صورت واردکننده‌، با توجه به 25 درصد مالیات مربوط به گمرک‌، رغبتی برای واردات کالا‌های با کیفیت ندارد و نتیجه‌اش این است که اجناس چینی، بازار‌های ما را فتح کرده‌اند و تولیدکننده‌ها توان رقابت خود را از دست داده‌اند.
کارخانه‌ها بسته شدند
امیر افشاری - شهروند: شرایط اقتصادی ما اصلا خوب نیست. هیچ حمایتی از تولیدکنندگان نمی‌شود و شاهد بسته شدن بسیاری از کارخانه‌ها و تولیدی‌ها هستیم. برای مثال کفش قبلا از مطرح‌ترین کالا‌هایی بود که در ایران تولید می‌شد و در سطح جهان شناخته شده بود. اما الآن شاهد بسته شدن تولیدی‌های کفش زیادی هستیم. من خودم در یک کارخانه تولید قطعات فولادی کار‌ می‌کردم که بسته شد. این یک معضل است و امیدوارم شرایط بهتر شود.
قیمت کانکس
مهدی حقی: افزایش قیمت کانکس‌ها خیلی عجیب است، چرا باید آنقدر عقب بمانیم که اگر حادثه‌ای چنین بزرگ رخ بدهد آمادگی نداشته باشیم و خودمان، توسط خودمان غافلگیر شویم. با افزایش قیمت کانکس‌ها فقط و فقط مردم آسیب‌دیده هستند که ضرر می‌کنند و نمی‌دانم چرا مسئولان دلشان می‌خواهد دردی به درد مردم بیفزایند؟!
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه