روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
05 آذر 1396  |  بین الملل  |  کد خبر: 40562
0
0
داغ‌ترین موضوع از نظر مردم
داغ‌ترین موضوع از نظر مردم
کار
محمد - کفاش 25 ساله افغانستانی: از صبح فکرم درگیر کار است که بتوانم پول دربیاورم. من اهل افغانستان هستم و هشت سال است خانواده‌ام را ندیده‌ام و بسیار دل‌تنگشان هستم. از افغانستان به ایران آمدم که بتوانم درآمدم را برای خانواده‌ام که در افغانستان هستند بفرستم. من در اینجا فقط کار می‌کنم و شب‌ها در ساختمانی نیمه‌کاره می‌خوابم. تمام تلاشم بر این است که مشکلی برای کسی ایجاد نکنم. با این حال خیلی با من بد رفتاری می‌کنند. البته من مهمان هستم و آن‌ها قدرت بیشتری از من دارند اما با این همه، حرف‌هایی می‌شنوم که بسیار برای من ناراحت‌کننده است.
همدلی
شیرمحمد عزیزی – دست‌فروش 53 ساله افغانستانی: الآن تنها فکرم زلزله‌زدگانند. به طوری که از زندگی خسته شده‌ام. درست است که ایرانی نیستم اما تمام توانم و هرچیزی که می‌توانستم را، برای کمک به این زلزله‌زدگان فرستادم. البته این کار را به تنهایی انجام ندادم. من و 100 خانواده افغانستانی که در نزدیکی میدان شوش زندگی می‌کنیم تمام توانمان را برای کمک به این خانواده‌ها گذاشتیم.
دروغ
یوسف بایرام‌پور - 42 ساله: من فقط روزم را با این فکر شروع می‌کنم که تلاش کنم در طول روزم دروغ نگویم. دروغ به‌شدت همه‌گیر شده و هر کسی که می‌بینم، می‌خواهد به من لطمه بزند. من از دورغ ضربه‌های زیادی خوردم و تلاش می‌کنم خودم دروغ نگویم. این فکری است که هیچ‌گاه فراموشش نمی‌کنم. اعتماد در بین مردم وجود ندارد و این مانع پیشرفت جامعه ماست.
درآمد کار
هومن مردان‌زاده - 21 ساله: من دانشجوی متالوژی دانشگاه امیرکبیر هستم. رشته من در بسیاری از دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود اما بازار کاری ندارد. همین نبود بازار کار باعث شده من و بسیاری از هم‌کلاسی‌هایم به‌جای فکر به دانشگاه، به دنبال کار باشیم. شرکت‌هایی که به رشته ما نیاز دارند بیشتر به دنبال «ماکت مهندس» هستند تا خود آن. چون مهندس واقعی هم پول بیشتری مطالبه می‌کند، هم کمتر در امور دخالت می‌کند که این در بسیاری از مواقع به نفع شرکت یا ارگان مربوطه است.
کار دائمی
سعید اکبری – 22 ساله: من دانشجوی گرافیک دانشگاه آزاد بودم. درسم خیلی خوب بود و عاشق رشته‌ام بودم اما مجبور به ترک تحصیل شدم. از بچگی کار کردم و مشکلی با کار کردن ندارم. خانواده برای من تبدیل به دغده شده است. باید کاری کنم که هم خیال آن‌ها از من راحت باشد، هم من بتوانم آرامشی نسبی را برایشان فراهم کنم اما این امکان به سادگی فراهم نمی‌شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه