روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
21 آبان 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 39921
0
0
مرکز نگهداری کودکان دختر و پسر معتاد در زاهدان دیگر ظرفیت ندارد!
در ایران معتاد متجاهر زیر 18 سال هم داریم!
بی‌شک این می‌تواند یک فاجعه عظیم و پرمخاطره باشد زمانی که بشنویم مرکز نگهداری کودکان معتاد در یک شهر خاص دیگر ظرفیت ندارد! فاجعه‌ای که به لحاظ جامعه‌شناختی می‌تواند در حد فجیع‌ترین و غیر قابل باورترین لطمات ملی و بین‌المللی محسوب شود. این خبر زمانی که تکمیل می‌شود، عمق فاجعه را بیشتر نشان می‌‌دهد و آن اینکه «در ایران، معتاد متجاهر زیر 18 سال هم داریم!»
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، این خبر را اعلام کرده و گفته که «این افراد به مراکز کودکان منتقل و در آنجا درمان می‌شوند و لازم به ذکر است که برخی استان‌ها نیاز بیشتری به این مراکز دارند.»
فرید براتی سده، در گفت‌وگویی که با ایلنا انجام داده، درباره اقدامات سازمان بهزیستی برای معتادان متجاهر، توضیح داده:«طبق وظیفه‌ای که به بهزیستی در این زمینه محول شده، مدیریت درمان معتادان متجاهر جزو فعالیت‌های ما است و به این معناست که همه وظایف مرتبط با معتادان متجاهر، مربوط به بهزیستی نیست.»
براتی‌سده بیشترین آمار کودکان مراجعه‌کننده برای درمان اعتیاد را مربوط به سیستان و بلوچستان با ۱۶۶ کودک اعلام کرده و گفته: اگر کودکی زیر ۱۸ سال باشد و به مراکز نگهداری معتادان بزرگسال منتقل شود، خلاف قانون است.
به گفته براتی، در زاهدان دو مرکز برای دختران و پسران معتاد زیر ۱۸ سال وجود دارد که ظرفیت آن تکمیل شده ‌است. این کودکان درمان شده‌اند، اما چون جایی برای رفتن ندارند در همان مرکز نگهداری می‌شوند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه