روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
16 آبان 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 39714
0
0
روایت الویری از «تاریکخانه‌ اموال و دارایی شهرداری تهران»
ایسنا| «این روزها در یک تاریکخانه به سر می‌بریم، تاریکخانه‌ای در مورد انبار و دارایی‌های شهرداری تهران، تاریکخانه‌ای در مورد بدهی‌ها و تعهدات شهرداری تهران. تاریکخانه‌ای در مورد نظام تشویق و تنبیه، تاریکخانه‌ای در مورد نحوه واگذاری‌ها و ...»
عبارات فوق بخشی از صحبت‌های مرتضی الویری، منتخب مردم تهران، درباره وضعیت مالی شهرداری تهران است؛ شهری که به اذعان منتخبان شورای پنجم، حال خوشی ندارد.
واقعیت این است که با درنظر گرفتن بدهی‌ 30 هزار میلیاردی شهرداری تهران بدون احتساب پروژه‌های ناتمام، فروش تراکم و پیش‌فروش شهر برای درآمدزایی و اداره شهر نمی‌توان تصویر روشن از آینده شهر تهران متصور شد.
به گفته الویری، این روزها در یک تاریکخانه به سر می‌بریم. تاریکخانه‌ای در مورد انبار و دارایی‌های شهرداری تهران. تاریکخانه‌ای در مورد بدهی‌ها و تعهدات شهرداری تهران. تاریکخانه‌ای در مورد نظام تشویق و تنبیه، تاریکخانه‌ای در مورد نحوه واگذاری‌ها. برهمین اساس، حدود یک ماه قبل شورای اسلامی شهر تهران تصویب کرد که ظرف مدت 100 روز شهرداری گزارشی از وضعیت موجود به شورا ارائه کند. به دنبال دریافت این گزارش هستیم و امیدواریم این گزارش ظرف زمان قانونی ارائه شود تا صحنه روشن‌تری از وضعیت فعلی شهرداری تهران داشته باشیم.
وی درخصوص تکلیف املاک و تجهیزاتی که در کشور عراق توسط شهرداری تهران دپو شده است نیز گفت: دارایی‌هایی که در کشور عراق در قالب برگزاری راهپیمایی اربعین داریم، در مقابل دارایی‌های ناشناخته‌ای که وجود دارد و ما به آن بی‌توجه هستیم بسیار ناچیز است. اطلاعاتی به‌دست آورده‌ام که برخی از کارکنان شهرداری در خانه‌های سازمانی شهرداری ساکن هستند بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنند و یا حتی سمت مدیریتی در مجموعه داشته باشند. املاک و اموال زیادی وجود دارد که در جریان برخی معاملات صرف و صلاح شهرداری در واگذاری آن‌ها رعایت نشده و مشمول ترک تشریفات مزایده شده‌اند و حقوق شهرداری که همان حقوق شهروندان است، تضییع شده است. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: یکی از کارهای سترگ و سنگینی که در پیش داریم، این است که شرایط تاریکخانه‌ای موجود را تبدیل به یک وضعیت روشن، شفاف و قابل سنجش کنیم تا بدین ترتیب جلوی اتلاف منابع گرفته شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه