روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 بهمن 1394  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 3964
0
0
آدیداس برای کنترل بهتر روی توپ، کفش‌های بدون بند خود را رونمایی کرد
آدیداس و نایکی را باید دو غول اصلی تولیدکننده‌ لوازم ورزشی در رشته‌ فوتبال خواند. به نظر می‌رسد کمپانی آلمانی آدیداس برای جلب نظر بازیکنان فوتبال و طرفدارانش ابایی از بکارگیری فناوری و ایده‌های نوین ندارد. این کمپانی اخیرا کفش فوتبالی را رونمایی کرده که فاقد بند بوده و در روز‌های آینده توسط بازیکنان بزرگ فوتبال در مستطیل سبز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. آدیداس ترسی از آزمایش ایده‌های جدید در مورد کفش‌های تولیدی خود ندارد. این کمپانی اخیرا محصولات متنوعی را در این حوزه روانه‌ بازار کرده که از آن جمله‌ می‌توان به کفش‌های پیاده‌روی تولید شده با استفاده از پرینت سه بعدی و کفش مخصوص فوتبال بدون بند اشاره کرد. با توجه به اینکه بند از ساختار این کفش‌ها حذف شده، می‌توان این کفش‌ها را بیشتر شبیه به جوراب‌ دانست.آدیداس کفش جدید فوتبال خود را ACE16+ PureContro- نام نهاده است. این کفش‌های بدون بند به جای استفاده از الگوی معمول، از ساختاری شامل پلی اورتان نرمش‌پذیر اسفاده می‌کنند که قسمت میانی روی پا را پوشش می‌دهد. همچنین باید به یک سیستم قفل در بالای قسمت میانی کفش اشاره کرد که Primekniنام دارد.آدیداس اعلام کرده که این کفش ورزشی همچون یک دستکش پای بازیکنان را پوشش داده و با توجه به سطح بیشتر روی کفش که به واسطه‌حذف بند‌ها ایجاد شده، می‌توان کنترل بیشتری را روی توپ اعمال
کرد.
هزینه های تعویض سیم کارت چقدر است
به گزارش میزان، سیم‌کارت مشترکان در مواردی ممکن است به دلایل مختلفی پس از مدتی مفقود یا سرقت شده و یا بسوزد. در چنین شرایطی فرد برای استفاده از شماره قبلی خود ملزم به دریافت سیم‌کارت جدید می‌شود.
به گفته برخی از مشترکان در موارد مختلف برای تعویض سیم‌کارت هزینه‌های بالایی از سوی برخی واحد‌ها که امور مربوط به موبایل را انجام می‌دهند اخذ شده و به عنوان مثال برای صدور مجدد یک سیم‌کارت اعتباری ارقامی تا 45 هزار تومان هم مطالبه می‌شود، اما در این خصوص اپراتورهای تلفن همراه تاکید دارند که برای تعویض سیم‌کارت نیاز به پرداخت هزینه‌های اینچنینی نیست و هزینه‌های مربوط به این موضوع کاملا مشخص است.بنابر اعلام اپراتور اول ارتباطی کشور یا همراه اول، دفاتر پیشخوان دولت برای مشترکان همراه اول امور مربوط به سیم‌کارت را انجام داده و بابت این موضوع مبلغی معادل 7000 تومان در قبض مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی اعمال می‌شود.همچنین مشترکان اعتباری این اپراتور در صورتی که در حساب خود شارژ داشته باشند مبلغ 5000تومان از شارژ آنها کم می‌شود، در غیر این صورت دفاتر مربوطه از مشترک 10هزار تومان دریافت می‌کند که از این رقم 5000تومان آن به عنوان شارژ در حساب فرد باقی می‌ماند.مسوولان اپراتور اول ارتباطی کشور با تاکید بر این‌که دریافت هزینه‌ای بالاتر از این رقم از سوی واحد‌های فعال در بازار خلاف قانون است از شهروندان خواست در صورتی که با چنین افرادی مواجه شدند موضوع را به اپراتور اطلاع دهند.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه