روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 بهمن 1394  |  اقتصاد  |  کد خبر: 3932
0
0
پرداخت سپرده‌های موسسه ثامن الحجج
عضو ناظر شورای پول و اعتبار با اعلام اینکه تسویه و پرداخت سپرده‌های مردم در موسسه ثامن الحجج(ع) از روز ۱۰ بهمن ماه توسط بانک پارسیان آغاز خواهد شد، گفت: ابتدا مبالغ و سپرده‌های خرد پرداخت می‌شود.
محمدرضا پور ابراهیمی در مورد برگزاری جلسه شورای پول و اعتبار که عصر سه‌شنبه 29 دی در بانک مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: موضوع جلسه ساماندهی موسسات غیرمجاز بود که بانک مرکزی گزارشی از اقدامات خود در چند ماه اخیر ارائه کرد.
وی با بیان اینکه در جلسه شورای پول و اعتبار وضعیت موسسه ثامن الحجج(ع) به‌صورت ویژه بررسی شد، افزود: علی‌رغم این در حدود یک و نیم سال گذشته بانک مرکزی تذکرات پیاپی به مدیر ارشد این موسسه داده بود تا اطلاعات مالی مربوط به موسسه ثامن الحجج را به‌صورت شفاف در اختیار بانک مرکزی قرار دهد، اگر این کار انجام می‌شد شاهد این اتفاق نبودیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: علی‌رغم سال‌های قبل که انتظار می‌رفت و عملیاتی نشد، دستگاه قضایی هم در این چند ماه پشتیبانی جدی کرد و در دو ماه گذشته به‌جد به موضوع ورود پیدا کرد و احکامی صادر شد که به حل موضوع خیلی کمک کرد.
پورابراهیمی گفت: قرار است در بازه زمانی یک‌ماهه از روز 10 بهمن ماه به بعد، پرداخت‌های سپرده‌گذاران از طریق بانک پارسیان انجام شود و ابتدا از مبالغ اندک و کوچک آغاز خواهد شد، زیرا حجم زیادی از سپرده‌ها در حدود 70درصد را سپرده‌های خرد تشکیل می‌دهد و تصور این است این سپرده‌ها ظرف یک ماه پرداخت شود.
وی ادامه داد: قرار شد پرداخت سپرده‌های درشت‌تر هم در انتها تصمیم‌گیری شود که احتمالاً به یک بازه زمانی بیش از یک ماه آینده موکول می‌شود و به‌شکلی کار مربوط به موسسه ثامن الحجج عملیاتی خواهد شد.
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه