روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 3929
0
0
جزئیات و برنامه‌های سفر روحانی به ایتالیا و فرانسه
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با دعوت رسمی مقامات بلند پایه ایتالیا و فرانسه هفته آینده به این کشور‌ها سفر می‌کند.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ضمن اعلام این خبر به ایرنا گفت: دکتر حسن روحانی رییس جمهور در راس هیاتی بلند پایه صبح دوشنبه ۵ بهمن ماه به دعوت نخست‌وزیر و رییس جمهور ایتالیا به رم سفر می‌کند. پرویز اسماعیلی افزود: دکتر روحانی طی سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقات‌هایی با رییس جمهور، نخست وزیر و سایر مقامات بلند پایه ایتالیا خواهد داشت. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر به رم پیش‌بینی شده است. وی حضور در واتیکان و ملاقات و گفت‌وگو با پاپ و نیز نخست وزیر واتیکان را از دیگر برنامه‌های رییس‌جمهوری در مرحله اول سفر خود به اروپا اعلام کرد. معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ادامه داد: دکتر روحانی چهارشنبه ۷ بهمن ماه و پس از اتمام برنامه‌ها در ایتالیا، رم را به مقصد پاریس ترک می‌کند. پرویز اسماعیلی گفت: رییس جمهور در سفر خود به پاریس و پس از استقبال رسمی از سوی رییس جمهور فرانسه، با وی دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت و هیات‌های عالیرتبه دو کشور نیز مذاکراتی مشترک خواهند داشت. وی ملاقات و گفت‌وگو با مدیر کل یونسکو، بازوی فرهنگی سازمان ملل متحد را نیز از دیگر برنامه‌های دکتر روحانی در پاریس اعلام کرد. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه گذران، مدیران اقتصادی و صاحبان ارشد صنایع بزرگ فرانسه برنامه ریزی شده است. اسماعیلی ملاقات‌های دوجانبه و چند جانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه‌های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست مشترک با صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران را از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای رییس‌جمهوری در این سفر ۴ روزه اعلام کرد. به گفته معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور تعدادی از وزرا و مقامات بلند پایه کشورمان دکتر روحانی را در این سفر همراهی خواهند کرد و اسناد متعددی نیز برای همکاری‌های دو جانبه در عرصه‌های مختلف از سوی آنان به امضا خواهد رسید. پرویز اسماعیلی در پایان خاطر نشان کرد که همزمان با سفر رییس‌جمهوری، نشست‌های تخصصی و ملاقات‌هایی نیز میان سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد. دکتر روحانی پنج شنبه ۸ بهمن ماه به کشورمان باز می‌گردد.
ظریف: تحریم‌های موشکی آمریکا غیرقانونی است
ایرنا: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در داووس سوئیس «عادت کردن آمریکا به زورگویی» را نکوهش کرد و با تاکید بر ماهیت دفاعی برنامه نظامی ایران، تحریم واشنگتن علیه برنامه موشکی کشورمان را «غیرقانونی» خواند.
ظریف روز چهارشنبه پیش از حضور در نشست داووس به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: برنامه‌های نظامی ایران ماهیت دفاعی دارد.
آمریکا روز یکشنبه تحریم‌هایی را علیه ۱۱ فرد و نهاد که به ادعای او در برنامه‌های ساخت موشک بالستیک در ایران مشارکت دارند، وضع کرد. به نوشته آسوشیتدپرس، ایران یکی از محورهای نشست امسال مجمع جهانی اقتصاد در داووس خواهد بود. نشست مجمع عمومی اقتصاد در داووس هر سال با حضور حدود دو هزار و ۵۰۰رهبر سیاسی، اقتصادی، نخبگان و رسانه‌های جهان برای بحث درباره مهم‌ترین چالش‌های بین المللی بویژه در حوزه اقتصادی تشکیل می‌شود.
بیانیه وزارت امور خارجه الجزایر:
برجام یک دستاورد تاریخی است
وزارت امور خارجه و همکاری بین‌المللی الجزایر با صدور بیانیه رسمی ضمن استقبال از اجرایی شدن برجام، آن را گام مهمی در روند تاریخی پایان یافتن بحران‌ها و تشنجات به منظور حفظ صلح و امنیت بین‌المللی در راستای تحقق توسعه برای تمام ملت‌ها دانست. به گزارش «همدلی»، اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه روز چهارشنبه اعلام کرد که در بیانیه وزارت امور خارجه الجزایر ضمن تشکر از تلاش و جدیت همه طرف‌های توافق که زمینه دستیابی به این نتیجه مثبت را فراهم کردند، آمده است: رفع تحریم‌های ایران یکی از دست آوردهای این توافق است که باید با حسن نیت به مرحله اجرا درآید. همچنین در ادامه این بیانیه الجزایر ضمن تاکید بر پایبندی خویش به خلع سلاح هسته‌ای و عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای، خرسندی خود را از اینکه این توافق حق حاکمیتی کشور‌ها در توسعه استفاده از اتم برای اهداف صلح آمیز را تثبیت می‌کند اعلام کرده است. در بخش پایانی بیانیه نیز آمده است: الجزایر امیدوار است این دست آورد تاریخی منجر به فعال شدن تلاش‌ها برای ایجاد منطه عاری از سلاحهای کشتار جمعی در منطقه خاورمیانه شود و نقش خود را در تقویت فضای اعتماد و حسن همجواری که می‌تواند به برقراری صلح و ثبات و شکوفایی منطقه و خارج آن کمک کند ایفاء کند.
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه