روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
07 آبان 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 39230
0
0
یک توئیت عجیب
گویی قرار نیست داستان احمدی‌نژاد به این زودی‌ها تمام شود. کمتر روزی است که خبری از او و افراد نزدیک به او در رسانه‌ها منتشر نشود. شاید هم خودش چنین می‌خواهد. می‌خواهد که هماره در رسانه‌ها حضور داشته باشد. شاید سیاست‌مداری چون او، با آن پرونده‌های عجیب‌وغریب، می‌داند که اگر نام نیکی از او بر سر زبان‌ها نیست، حداقل چیزی از او بر سر زبان‌ها باشد؛ که همانا سکوت، مرگ سیاسیِ مردی چون اوست.
از همین روست که هر روز، خبری تولید می‌کند؛ جنجالی به پا می‌کند و خوب می‌داند چگونه رسانه‌ها را تسخیر کند. در دوران ریاست‌جمهوری‌اش هم چنین می‌کرد. لذتش این بود که با رسانه‌ای خارجی مصاحبه کند یا در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند و جنجالی بسازد.
حالا در بیش از چهار سالی که احمدی‌نژاد ردای ریاست‌جمهوری را واگذارده است، خودش یا نزدیکانش با حرکات و مواضعشان، هر از چندگاهی فضای رسانه‌های داخلی را تسخیر می‌کنند. چه آن زمانی که احمدی‌نژاد در مخالفت با یک توصیه، نامزد ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم شد و رد صلاحیت شد؛ چه آن زمانی که حمید بقایی با زنبیل قرمز به همراه علی‌اکبر جوانفکر در محوطه دادگاه حاضر شد تا پیامی به قوه قضائیه بدهد.
حالا علی جنتی شفاف‌تر از دیگران از تداوم «مخالفت احمدی‌نژاد با نظام» گفته است او اولین شخصیت سیاسی با این وزن است که علنا و رسما از مخالفت احمدی‌نژاد با نظام حرف می‌زند و می‌دانیم این اصطلاح بار سیاسی و حقوقی سنگینی دارد.
جنتی روز گذشته در توئیتی نوشت:«آقای احمدی‌نژاد در ادامه مخالفت خود با نظام، در تلاش است با استفاده ابزاری از اعتراضات مردمی، بر موج نارضایتی سپرده‌گذاران موسسات اعتباری سوار شود.»
سوالی که در اینجا مطرح است، این‌که فردی که به اذعان آقای جنتی، حرکات و مواضعش بوی مخالفت با نظام می‌دهد، چگونه عضو مجمع تشخیص مصلحت همان نظام است؟
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه