روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 مهر 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 38762
0
0
سه شاه‌طرح در استان اصفهان افتتاح شد
با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار اصفهان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان مردم شهرستان‌های لنجان و مبارکه در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه آهن استان اصفهان، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور، مدیرکل راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان، فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای شهرهای لنجان و مبارکه، ایستگاه راه‌آهن «ریز»، خطوط اتصال مجتمع فولاد سبا به شبکه ریلی کشور و فاز سوم آزادراه کنارگذر غربی اصفهان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش فولاد، در این مراسم دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، از سرمایه‌گذاری و همکاری فولادمبارکه در افتتاح این دو پروژه به‌عنوان یک اتفاق مبارک و بزرگ یاد و تصریح کرد: افتتاح ایستگاه ریز درواقع در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در موضوع برنامه ششم است.
او با تاکید بر این‌که باید از حمل بار و مسافر جاده‌ای به خطوط ریلی تغییر مسیر دهیم، گفت: خوشبختانه با این کار که با سرمایه‌گذاری و مشارکت فولادمبارکه انجام شد، تقریبا حمل سه میلیون تن بار، از جاده به ریل منتقل و شرایطی فراهم می‌شود که مواد اولیه مجتمع فولاد سبا و بخشی از محصولات آن از طریق خطوط ریلی جابه‌جا شود که این اتفاق بسیار بزرگی است.
آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حقیقت، با این سرمایه‌گذاری شرایطی فراهم شد که راه آهن مسافری ریز به سمت اصفهان نیز فعال شود که درحقیقت همان موضوع راه آهن حومه‌ای است و این نوید خوبی برای این است که بتوانیم شهرهایمان را، نه فقط از طریق جاده‌ها، بلکه از طریق ریل، به یکدیگر وصل کنیم. ضمن این‌که در ادامه، همین شبکه به شبکه متروی کلان‌شهرها نیز وصل خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی از پروژه بسیار بزرگ راه آهن زرین شهر به سمت بافق با استفاده از همین خط ریلی خبر داد و با بیان این‌که این کار، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌هاست، تصریح کرد: در این پروژه، حدود ۵۶۶ کیلومتر راه آهن دیده شده است و خوشبختانه بیش از ۶۰ درصد، پیشرفت کار دارد. این پروژه اتفاق بسیار بزرگی است که امیدواریم با اجرای آن یکی از گلوگاه‌های حمل‌ونقل بار ورودی و خروجی اصفهان برطرف شود و بدین ترتیب اتفاق خیلی بزرگی در حوزه حمل ونقل ریلی تحقق خواهد یافت.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه