روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
05 مهر 1396  |  ورزش  |  کد خبر: 37853
0
0
انحراف به چپ برای نجات الاغ
سوختن ۸ نفر در تصادف پژو و تویوتا
می‌گویند همیشه سعی کنید به حیوان نزنید، اما هیچ‌وقت نگفته‌اند، وقتی خواستید به حیوان نزنید، حواستان باشد انسان‌ها را زیر نگیرید؛ مثل راننده‌ای که در یک جاده بین شهری خواست به یک الاغ که در جاده تردد می‌کرد، نزند، به جایش 8 نفر را کُشت.
توجه به حقوق حیوانات و زیرنگرفتن آن‌ها توسط اتومبیل‌های شخصی همواره یکی از توصیه‌های اخلاقی و انسانی به راننده‌ها بوده؛ ممکن است شما درخیابان‌های شهرتان گربه‌های مرده‌ای را دیده باشید که راننده بی‌توجه آن‌ها را زیرگرفته و حتی در برخی موارد زمانی ‌که متوجه مرگ حیوان شده، کوچک‌ترین تغییری در چهره‌اش هم مشاهده نشده است. گاهی هم شده و در مواردی استثنایی، آنکه حیوان را کشته بسیار نارحت و متاثر شده است.
به نظر می‌رسد آن‌ راننده‌ای که خواسته الاغ نمیرد و به جایش 8 نفر را کشته، باید بسیار متاثر باشد؛ شاید متاثرتراز زمانی‌ که حیوان را کشته و رفته بود.
حالا یک تویوتا دارد در جاده‌ای در محدوده گشت «سراوان» حرکت می‌کند؛ یک الاغ را از دور می‌بیند؛ کج می‌کند که به الاغ نخورد؛ می‌خورد به یک پژو و یکی از سرنشینان خودش می‌میرد و هفت نفر از سرنشینان پژو را در آتش این تصادف می‌سوزاند.
خبر تصادف پژو ۴۰۵ و تویوتا را جانشین رئیس پلیس راه راهور اعلام کرده است. سرهنگ ابراهیم وهاب‌زاده با تشریح جزییات تصادف، گفت: با حضور تیم‌های پلیس راه مشخص شد به علت شدت برخورد، خودروی پژو دچار آتش‌سوزی شده است.
به گفته جانشین رئیس پلیس راه، این حادثه پس از آن رخ داد که یک راس الاغ وارد جاده شده که خودرو تویوتا برای عدم برخورد به چپ منحرف و با پژو در لاین مخالف برخورد می‌کند.
الاغ اما فرق دارد، مثل گربه نیست و حیوانی است که می‌تواند خرج یک خانواده را درآورد. شاید راننده‌ای که به الاغ نزند به خرج و مخارج یک خانواده فکر کرده؛ شاید حس حیوان‌دوستی مبتنی بر احترام به محیط زیستی‌اش گُل کرد و شاید هم فکر کرد اگر این الاغ به ماشینش‌اش بربخورد، چیزی نه از ماشین و نه از خودش باقی نمی‌ماند.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه