روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
05 مهر 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 37833
0
0
محمود صادقی:
لاریجانی فراکسیون امید را به بازی نمی‌گیرد
عضو فراکسیون امید مجلس می‌گوید نحوه مدیریت مجلس بسیار فردمحور شده؛ با وجود اینکه فراکسیون امید دو نایب رئیس در هیات رئیسه دارد اما این دو نایب رئیس هیچ شرکتی در تصمیمات مهم مجلس ندارند.
محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس دهم این سخنان را روز گذشته در گفت‌وگویی که خبرگزاری مهر آن را منتشر کرد گفته است. به گفته آقای صادقی اختلاف‌ها در فراکسیون امید با فراکسیون مستقلان و دولت، پیش از انتخاب کابینه دوازدهم هم پیشینه داشته است و در ایام انتخابات هیات‌رئیسه مجلس نیز این اختلاف‌ها بروز و ظهور پیدا کرده است. صادقی انشعاب فراکسیون مستقلان از فهرست امید را عامل این اختلاف‌ها می‌داند.
این عضو فراکسیون امید مجلس می‌گوید: کابینه دوازدهم در مجموع انتظارات فراکسیون امید و اصلاح‌طلبان را تامین نمی‌کرد، اما به دلیل حفظ ائتلافی که با دولت آقای روحانی وجود داشت فراکسیون از بعضی از انتظاراتش چشم‌پوشی کرد. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس معتقد است «روحانی به شعارهایی که در مورد برابری جنسیتی و قومیتی در ایام انتخابات داده بود، عمل نکرده است».او در پاسخ به این سوال که علت همکاری فراکسیون امید با دولت در رای اعتماد به وزرایی که از سوی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان مورد انتقاد بودند، چیست؟ پاسخ جلبی داد؛ چرا فراکسیون امید باید بار اصلاح کابینه را به دوش بکشد؟ این عضو فراکسیون امید مجلس، مثل همیشه از نحوه مدیریت علی لاریجانی هم دلِ خوشی ندارد، او تاکید می کند که لاریجانی در مدیریت مجلس، اصلاح‌طلبان را به بازی نمی‌گیرد و حتی دو نایب‌رئیس مجلس که از فراکسیون امید هستند تاثیر جدی در اداره مجلس ندارند.به گفته این نماینده اصلاح‌طلب مجلس، جنس شعارها و مواضع آقای روحانی در ایام انتخابات بسیار اصلاح‌طلبانه‌تر بوده که موجب رادیکال‌ترشدن فضای انتخابات شد و انتظارات ویژه‌ای را در سطح جامعه و فراکسیون امید از دولت دوازدهم برانگیخت. انتظار ما این بود که عیار اصلاح‌طلبانه کابینه دوم بسیار پررنگ‌تر از کابینه اول باشد و طبق اظهارات آقای روحانی، از وزرایی که منطبق با رای ۲۴ میلیونی باشند استفاده شود، اما به هر دلیلی وزرای پیشنهادی برآورده‌کننده مطالبات برانگیخته شده اصلاح‌طلبان نبودند. به‌خصوص در حوزه‌های سیاسی - فرهنگی به مطالبات اصلاح‌طلبان توجه نشد، در حوزه‌های دیگر نیز به همین وضعیت بود، وزرای پیشنهادی مطابق با مطالبات و خواسته‌های مردم نبودند. صادقی می‌گوید: شعارهای سیاسی از قبیل آزادی‌ها، حقوق شهروندی، برابری‌های قومیتی، جنسی، رفع تبعیض‌ها و جوان‌گرایی در انتخابات از سوی رئیس جمهور شنیده شد و انتظاراتی را ایجاد کرد، اما تقریبا در هیچ یک از حوزه‌های وعده داده شده، شاهد تحول و اصلاح نبودیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه