روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
10 مرداد 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 35033
0
0
صالحی اطمینان داد: صنعت هسته‌ای بهتر از گذشته در حال پیشرفت است
ایسنا| رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روند فعالیت‌های هسته‌ای کشور رو به جلو و بر روی ریل قرار دارد.
علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در سخنانی در دانشگاه صدا و سیما با اشاره به اهمیت مذاکرات هسته‌ای و با اشاره به دیداری که اخیرا علی لاریجانی با مقامات کره جنوبی داشته است، ادامه داد: آقای قشقاوی نقل کردند که کره‌ای‌ها می‌خواستند از تجارب ایران در مذاکرات هسته‌ای استفاده کنیم.
صالحی با اشاره به صحبتی که اخیرا درباره مذاکرات با اماراتی‌ها بر سر جزایر سه‌گانه در مصاحبه‌ای مطرح کرده بود و برخی نقدها به این صحبت مبنی بر این‌که مگر می‌شود اختلاف ارضی را مذاکره کرد؟ افزود: امروز در دنیا بر سر بسیاری از مسایل از انواع مختلف از جمله مسایل مرزی گفت‌وگو می‌شود، حالا نوبت به ما که می‌رسد می‌گویند نمی‌شود، در هر حال می‌بینیم که هر حرفی که گفته می‌شود به نحوی تفسیر می‌شود.
وی گفت: مذاکرات هسته‌ای کل دنیا را معطوف خود کرده بود و بازتابش جهانی بود. البته مذاکرات هسته‌ای در خلاء اتفاق نمی‌افتاد و در هر مقطع که مذاکرات انجام شد با برنامه و مدیریت بوده است. مذاکرات پیشینه‌ای داشت و همین‌طور که جلو می‌رفتیم راه باز می‌شد. حسنی که در مرحله آخر مذاکرات وجود داشت این بود که راه مذاکره با آمریکا را حضرت آقا باز گذاشتند و دولت یازدهم از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد؛ بنابراین ما در خلاء مذاکره نکردیم و افرادی که مذاکره کردند کسانی بودند که سال‌ها در جریان مذاکرات بودند.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این‌که «فرض کنید برجامی نمی‌بود و قطعنامه‌ها هم سر جای خودش بود و ترامپ هم بود» افزود: ما ملت مقاومی هستیم، اما مقاومت ما همراه با تدبیر و هوشیاری بوده است. نباید فکر کنیم که جنگ تحمیلی خود به خود تمام شد یا تا الان همین طوری جلو آمدیم. امروز می‌بینیم که انقلاب اسلامی هر روز مقتدرتر می‌شود و اگر این اقتدار نبود آن‌ها تره هم برای‌مان خورد نمی‌کردند.
معاون رئیس‌جمهور گفت: ایران تدبیر کرد و خود را در موقعیت بالاتری با توافق هسته‌ای قرار داد. ما نسبت به قبل از برجام چقدر شرایط‌مان تغییر کرده است. اما کجا اشکال وجود دارد؟ من در جای خودش مشکلات را بیان کردم، چه وقتی دبه درآوردند آمریکایی‌ها یا وقتی بانک‌های بزرگ از آمدن به ایران خودداری کردند، اما من امروز به عنوان خادم ملت می‌گویم ما چیزی را از دست ندادیم. راکتورهای جدید را می‌سازیم، راکتور اراک مدرن می‌شود، سانتریفیوژها کار می‌کنند و غیره. همه چیز در صنعت هسته‌ای با قوت و قدرت روی ریل است. ما اجازه گرفتیم از دوستان امنیتی و اطلاعاتی‌مان که دوستان را ببریم و روند کار را نشان دهیم؛ چراکه امروز با فتوشاپ محفظه راکتور را پر می‌کنند و می‌گویند که از بین رفته است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه