روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
03 خرداد 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 31472
0
0
رئیس میراث فرهنگی آران و بیدگل:
هفت اثر ناملموس و ملموس تاریخی آران و بیدگل ثبت ملی شد
مهر| رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: هفت اثر ناملموس و ملموس تاریخی شهرستان آران و بیدگل، سال گذشته در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.
«جواد صدیقیان» به مناسبت هفته میراث فرهنگی، اظهار داشت: آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده، دارد که از این تعداد حدود ۱۵۰ اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
وی اظهار داشت: این شهرستان کویری و کهن به عنوان یکی از حصارک های تمدن هفت هزار ساله سیلک هم اکنون از نظر ثبت آثار ملی کشور پس از شهر اصفهان و کاشان در جایگاه سوم استان پهناور و تاریخی اصفهان قرار دارد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل با اشاره به تلاش مسئولان و انجمن های دوستدار میراث فرهنگی در بازسازی و احیای میراث تاریخی ارزشمند در سراسر شهرستان، تصریح کرد: در سال های اخیر اقدامات مناسبی برای مرمت آثار تاریخی توسط اداره میراث و همچنین انجمن های فعال به ویژه در شهرهای تابعه مانند نوش آباد صورت گرفته است.
وی حفظ و احیای میراث فرهنگی را وظیفه همگان دانست و تاکید کرد: با توجه به اعتبارات محدود اداره میراث فرهنگی تمامی بخش‌های دولتی و مردمی باید در حفظ و احیای میراث ارزشمند شهرستان کمک
کنند.
صدیقیان در ادامه با اشاره به ثبت هفت اثر ناملموس و ملموس تاریخی شهرستان آران و بیدگل در سال گذشته در فهرست آثار ملی کشور گفت: با تلاش گروه کارشناس و ثبت، در صدد ثبت ملی چندین اثر تاریخی ملموس و ناملموس دیگر در سال جاری هستیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه