روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
10 اردیبهشت 1396  |  جامعه  |  کد خبر: 30118
0
0
دو نماینده ایران همزمان بر سکوی وزنه‌برداری قهرمانی آسیا
نخستین طلای ایران بر گردن «براری» نشست
نماینده وزن ۱۰۵ کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری ایران موفق شد به عنوان قهرمانی آسیا و مدال طلا دست یابد. دیگر عضو تیم ملی ایران در همین وزن به مدال برنز رسید.
به گزارش مهر، آخرین روز از رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی آسیا از ظهر دیروز با مصاف مدعیان دسته ۱۰۵ کیلوگرم در شهر عشق‌آباد ترکمنستان پیگیری شد که طی آن محمدرضا براری با ثبت مجموع ۳۹۸ کیلوگرم قهرمان شد.
براری در حرکت یک ضرب ابتدا وزنه ۱۷۵ کیلوگرم را انداخت. سپس کادرفنی برای او وزنه ۱۷۶ کیلوگرم را انتخاب کرد که باز هم ناموفق بود، اما در حرکت سوم توانست وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را به نام خود ثبت کند و در رده نخست این حرکت بایستد.
براری در دو ضرب هم ابتدا ۲۰۶ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت دوم هم موفق شد ۲۱۴ کیلوگرم را ثبت کند. او در حرکت پایانی باید وزنه ۲۲۱ کیلوگرم را مهار می‌کرد تا مدال طلا به رقیب کره جنوبی نرسد. خوشبختانه او این کار را انجام داد و توانست با مهار وزنه ۲۲۱ کیلوگرمی و در نهایت ثبت مجموع ۳۹۸ کیلوگرم قهرمان دسته ۱۰۵ کیلوگرم آسیا شود. بدین ترتیب براری قهرمان شد و نخستین مدال طلای ایران در مجموع را به‌دست آورد. نماینده کره جنوبی با ۳۹۰ کیلوگرم دوم شد و علی هاشمی با ۳۸۴ کیلوگرم روی سکوی سوم ایستاد تا ایران در این دسته دو نماینده روی سکو داشته باشد.
علی هاشمی دیگر نماینده دسته ۱۰۵ کیلوگرم ایران نیز در یک‌ضرب ۱۷۱ کیلوگرم و در دوضرب ۲۱۳ کیلوگرم را بالای سر برد و با ثبت مجموع ۳۸۴ کیلوگرم به مدال برنز رسید. سید ایوب موسوی وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم ایران در پیکارهای قهرمانی آسیا در ترکمنستان در حرکات دو ضرب با بلند کردن وزنه 206 کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا در مجموع با رکورد 372 کیلوگرم مدال نقره این دسته را بدست آورد. سید ایوب موسوی در دومین تجربه آسیایی خود در حرکات یک ضرب با بلند کردن وزنه 166 کیلوگرم مدال نقره را کسب کرد.
براری مدال طلای خود را به شهدای مرزبان تقدیم کرد
قهرمان دسته ١٠۵ کیلوگرم وزنه‌برداری آسیا مدال طلای قهرمانی خود را به شهدای مرزبان تقدیم کرد.، محمدرضا براری پس از این موفقیت اظهار کرد: مسابقه بسیار سختی بود و واقعا فکر نمی کردم رقبا تا این حد وزنه‌هایشان را مهار کنند. مسابقات سطح بالایی داشت و من هم تمام تلاشم را کردم. خوشحالم که وزنه های مورد نظر سرمربی را مهار کرده و با کسب مدال طلا دل مردم ایران را شاد کردم.
وزنه بردار ملی‎پوش دسته ۱۰۵ کیلوگرم تیم ایران درخصوص حرکت یکضرب گفت: دو وزنه اول یک ضرب را انداختم و دلیلش این بود که وزنه را دست کم گرفتم. وزنه سنگین تر هم می توانستم بلند کنم. در حرکت سوم، اما مطمئن بودم می توانم کار را تمام کنم و این اتفاق هم افتاد.
براری درخصوص رقابت نزدیکش با وزنه بردار کره ای گفت: اصلا نمی دانستم او چه وزنه ای زده و بعد از رقابت فهمیدم، حتی نمی‌دانستم کادرفنی چه وزنه ای برای خودم انتخاب کرده! البته من به سرمربی تیم ملی اعتماد دارم. انوشیروانی فقط می‌گفت نوبت من است، من هم بدون اینکه بدانم چه وزنه‌ای برایم انتخاب شده روی تخته می‌رفتم. خدا را شکر سرمربی وزنه‌هایی انتخاب کرد که به مدال طلا رسیدم و از عنوان قهرمانی در آسیا دفاع کردم. براری در پایان مدال‌های طلای یکضرب، دوضرب و مجموع خود را به شهدای مرزبان تقدیم کرد و گفت: واقعاً دوست دارم مدال هایم را به شهدای مرزبان و خانواده عزیزشان تقدیم کنم. این عزیزان برای وطن ما جا‌‌ن‌شان را دادند و امیدوارم این مدال‌ها از غم خانواده‌هایشان
کم کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه