روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 فروردین 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 29177
0
0
سخنرانی دوشنبه شب رئیسی زیر سایه انتخابات انجام شد
آغاز انتخابات از صحن مسجد
همدلی|حجت‌الاسلام باشد یا آیت‌الله مسئله این است که با اعلام نامزدی‌اش در انتخابات وارد کارزار سیاسی شده است. اما زیرکانه سعی می‌کند خود را فعلا از رویارویی‌های سیاسی دور نگه دارد. دوشنبه شب قرار بود در اولین سخنرانی‌اش به مسجد حوری در جنوب تهران برود و همین موضوع نگاه‌ها را متوجه این مسجد کرده بود. خبرنگاران و عکاسان از ساعت‌ها قبل خود را به مسجد رسانده بودند تا ببینند رئیسی این بار چه می‌گوید. هواداران او هم دست به کار شده بودند و بساط تبلیغات انتخاباتی او را پهن کردند. در دست بسیاری از حضار پلاکاردی دیده می‌شد که روی آن نوشته شده بود: خدا را شکر رئیسی آمد. همه این پلاکاردها شبیه هم بودند و اصلا نمی‌شد به آن خودجوش گفت. اما شاید به خاطر حضور اهالی رسانه در این مسجد بود که این پلاکاردها جمع‌آوری شدند. دلیل جمع‌آوری آنها هم واضح بود، آنها مصداق تخلف انتخاباتی زودهنگام بودند.
رئیسی با دو ساعت تاخیر به مسجد آمد و هواداران سیاسی اش شعار دادند: «صل علی محمد یاور رهبر آمد». اما شعارهای بعدی‌شان آدم را یاد شعارهایی می‌انداخت که برای محمود احمدی‌نژاد سر می‌دادند. می‌گفتند: «صل علی محمد ناجی ملت آمد» «صل علی محمد خادم ملت آمد»
رئیسی در شروع سخنانش تاکید کرد که تنها درباره شخصیت حضرت علی(ع) سخنرانی می‌کند. منظورش را می‌شد فهمید. انگار می‌خواست بگوید حرف انتخاباتی نمی‌زند. اما فضای هوادارنش به گونه‌ای بود که انگار دین و انتخابات را به هم پیوسته‌اند. حضور مدیرعامل خبرگزاری فارس یا سردار حاج حسین الله‌کرم همین را نشان می‌داد. ضرغامی هم که روز قبل از آن با اعلام استقلال رئیسی از جمنا خواسته بود نامزدی جایگزین رئیسی کند، پامنبری تولیت آستان قدس شده بود. شاید دلیل این حضور اطلاعیه جمنا بود که می‌خواست به ضرغامی بگوید رئیسی بیانیه‌اش را با این تشکل انتخاباتی هماهنگ کرده است. ضرغامی هم بعد از این بیانیه در استوری اینستاگرام خود نوشت: با رئیسی، قالیباف حاجی بابایی، زاکانی و بذرپاش جلسه داشته و برای آنها آرزوی موفقیت
دارد.
رئیسی همان‌طور که گفته بود جز چند کنایه سیاسی دیگر از انتخابات و سیاست نگفت. این کاندیدای ریاست جمهوری‌ در بخشی از سخنان خود گفت: باید پیرو آن امامی باشیم که به مالک گفت که مالک مردم یا با تو برادر و هم کیش‌اند یا با تو از یک سرشت هستند. ما پیرو آن امامی هستیم که در مبارزه با فساد با اقتدار عمل می‌کرد و در عین حال برای یتیمان هم پدری مهربان بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه