روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 اسفند 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 28189
0
0
وزیر ارتباطات:
تلگرام در انتخابات فیلتر نمی‌شود
تلگرام به یکی از پرکاربردترین رسانه‌ها در کشور تبدیل شده است، که افراد زیادی خبرها و اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق آن دنبال می‌کنند. تلگرام سال گذشته نقش موثری در تبلیغات انتخاباتی ایفا کرد. کاربری در سطح بالا از این اپلیکیشن موبایلی این نگرانی را به وجود آورده است که نکند این شبکه مجازی همچون توئیتر و فیسبوک فیلتر شود. محمود واعظی وزیر ارتباطات می‌گوید تلگرام قرار نیست در انتخابات آتی فیلتر شود.
محمود واعظی، در پاسخ به اینکه وزیر اطلاعات به تازگی اعلام کرد، «تنها نیم درصد کانال‌های تلگرامی ضد دین است، این آمارها چقدر جدی است و با توجه به این آمار، آیا همچنان برای فیلتر تلگرام، عده‌ای به دولت فشار می‌آورند یا خیر؟» اظهار کرد: وزارت اطلاعات بر فضای تلگرام بیشتر از ما اشراف دارد و قطعاً آمار وزیر اطلاعات در این باره نیز درست است. به گزارش جماران، او در عین حال تاکید کرد: تلاش ما همواره بر این بوده که مطالب و کانال‌های ضداخلاقی و ضد دین، از همین میزان بسیار اندک نیز که هست، بیشتر کاهش یابد.
+ درباره تلگرام به ویژه در ایام انتخابات نظرات مختلفی وجود دارد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه آیا این وضعیت باعث کاهش فشار برای بستن «تلگرام» شده است یا خیر، گفت: درباره تلگرام دیدگاه‌های مختلفی مطرح است، به ویژه با توجه به فضای انتخابات، مسائلی در حال وقوع است که چندان به این آمارها ارتباطی ندارد.
وی با بیان اینکه عده‌ای از ابتدا با فضای مجازی مخالف بودند و فقط هم بحث تلگرام مطرح نیست، ادامه داد: فشارها همواره بوده، ولی سعی ما بر این بوده که فضای مجازی، فضای پاکی باشد و همه بتوانند از آن استفاده کنند.
+ زمینه استفاده از ابزارهای نوین را برای مردم فراهم می‌کنیم
واعظی در پاسخ به اینکه همچون انتخابات 94، آیا در سال 96 نیز تلگرام فعال خواهد بود و آیا فیلتر نخواهد شد، تصریح کرد: ان‌شاءالله شرایط به گونه‌ای خواهد بود که مردم بتوانند از ابزارها و فضاهایی که اطلاعات را افزایش می‌دهد، استفاده کنند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: همه تلاش ما در وزارت ارتباطات سالم‌سازی فضای مجازی و فراهم آوردن زمینه استفاده مردم از ابزارهای نوین ارتباطی است؛ بنابراین، درباره این مسئله حتی در شرایط انتخابات تحت تاثیر تلاش عده‌ای خاص قرار نخواهیم گرفت.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه