روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 اسفند 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 28059
0
0
نامه نایب رئیس مجلس به رئیس خبرگان:
موضوع حصر را دستور کار قرار دهید
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس خبرگان رهبری خواستار این شد که موضوع حصر خانگی در دستور کار اجلاس دوم مجلس خبرگان در سال جاری قرار گیرد.
دو روز پیش بود آیت‌الله سیداحمد خاتمی سخنگوی هیات‌ رئیسه مجلس خبرگان رهبری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه برنامه‌های دومین اجلاس رسمی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را اعلام کرد و گفت که قرار است این اجلاس در روزهای سه‌شنبه (امروز) و چهارشنبه(فردا) برگزار شود. سال گذشته درانتخابات روز هفتم اسفند همزمان با دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز برگزار شد و در شهر تهران نیز همچون نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی، ناظران با نتیجه شوک‌برانگیز دیگری روبه‌رو شدند وآن پیروزی 14 نفر از اعضای فهرستی با محوریت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود. طی این نتیجه دو تن از چهره‌های سرشناس مجلس خبرگان (یعنی آیت‌الله شیخ محمد یزدی که خود رئیس مجلس خبرگان دوره قبل بود و آیت‌الله مصباح یزدی) نتوانستند به این مجلس مهم راه یابند و آیت‌الله احمد جنتی نیز آخرین گزینه‌ای بود که توانست از تهران مجوز ورود به خبرگان پنجم را کسب کند. با این همه او کمی بعد صندلی ریاست خبرگان را به دست آورد و اینک علی مطهری از او می‌خواهد که موضوع حصر را در دستور کار دومین اجلاس رسمی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری قرار دهد.
علی مطهری؛ خود نیز در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند 94 با حضور در فهرست امید که از سوی اصلاح‌طلبان حمایت شده بود توانسته بود رای دوم مردم تهران را کسب کند و از همین رهگذر نیز توانست در مقام نایب رئیس مجلس قرار بگیرد.
دکترعلی مطهری در این نامه که در اختیار خبرگزاری‌ها قرار داده خطاب به «آیت‌الله جنتی دامت برکاته؛ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری» نوشت: «با اهداء سلام و تحیت، نظر به این که در آستانه اجلاس دوم مجلس خبرگان رهبری در سال جاری قرار داریم، با توجه به این که موضوع حصر خانگی خلاف اصول سی‌ودوم تا سی‌وهفتم قانون اساسی است و شعارهای مردم در تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز پیام روشنی برای مسئولان داشت، مستدعی است ترتیبی اتخاذ فرمایید که این موضوع در دستور کار این اجلاس قرار گیرد و از این طریق زمینه رسیدگی به اتهامات همه طرف‌های موثر در فتنه سال ۸۸ فراهم شود. قبلا از حسن توجه جناب عالی
سپاسگزارم.»
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه