روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
04 اسفند 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 27419
0
0
از سوی وزیر کشور؛
دستور شروع انتخابات میاندوره‌ای مجلس صادر شد
وزیر کشور در ابلاغی خطاب به فرمانداران اصفهان، مراغه، اهر و بندرلنگه دستور شروع انتخابات اولین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در این ۴ حوزه انتخابیه صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، نامه عبدالرضا رحمانی فضلی به فرمانداران یاد شده به این شرح است: انتخابات اولین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه مورخ ۰۸/ ۱۲/ ۱۳۹۵ همزمان با ثبت نام از داوطلبان نمایندگی آغاز می‌گردد. مهلت ثبت نام از داوطلبان هفت روز است که تا پایان روز شنبه مورخ ۱۴/ ۱۲/ ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت و همچنین اخذ رای انتخابات یاد شده در روز جمعه مورخ ۲۹/ ۰۲/ ۱۳۹۶ در حوزه های انتخابیه مربوطه بعمل خواهد آمد.با عنایت به اینکه هیات‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه و هیات‌های اجرایی حوزه‌های فرعی باید همزمان از روز یکشنبه مورخ ۰۸/ ۱۲/ ۱۳۹۵ حداکثر در مدت شش روز تشکیل شوند، مقتضی است براساس مواد ۳۱ و ۳۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۷/ ۹/ ۱۳۷۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی و فرم‌های آن در چارچوب برنامه زمانبندی انتخابات و بخشنامه‌های صادره نسبت به تشکیل هیات اجرایی و ارسال صورت‌جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی‌البدل آن به ستاد انتخابات کشور اقدام نمایند. این بخشنامه به منزله دستور شروع انتخابات اولین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آن حوزه انتخابیه تلقی می‌گردد، بنابراین لازم است در اجرای ماده ۹ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۲۱/ ۹/ ۱۳۷۸ هیات وزیران با اصلاحات بعدی وصول آن را بر اساس فرم شماره ۶ آیین نامه اجرایی به ستاد انتخابات کشور اعلام
نمایند.
دیدار سیدحسن خمینی با جمعى از علماى برجسته اهل سنت هرمزگان
ایلنا| سیدحسن خمینی در اینستاگرام خود با انتشار عکسی نوشت:«قم_ دیروز_ دیدار با جمعى از علماى برجسته اهل سنت هرمزگان.زندگى برادرانه شیعیان و اهل سنت در هرمزگان و بوشهر از بهترین نمونه‌هاى همراهى و همدلى مذاهب اسلامى و اخوت دینى است. نکته ارزشمندى که مى‌تواند الگوى خوبى براى دیگر مناطق در سرزمین‌هاى اسلامى باشد. بى‌شک در این مهم نقش روحانیون و بزرگان هر دو مذهب بسیار اثرگذار و قابل تقدیر است.»
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه