روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
24 بهمن 1395  |  گردشگری  |  کد خبر: 26886
0
0
سخنگوی ائتلاف عربی: عبدالله صالح "کودتاچی" است
مشاور وزیر دفاع عربستان تاکید کرد که علی عبدالله‌صالح به اتهام دست داشتن در "کودتا" علیه قدرت حاکم محاکمه خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک، احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان و مشاور وزیر دفاع این کشور گفت: علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن یک شهروند عادی است که مرتکب جنایت‌هایی در این کشور شده و در نتیجه تحریم‌های بین المللی علیه وی اعمال شده است. دولت "مشروع" یمن مسئولیت "حفاظت" از شهروندانش را برعهده دارد برای همین صالح براساس قوانین یمن مورد محاکمه قرار خواهد گرفت.
وی گفت: صالح جزو گروه "جنایتکاری" است که علیه قدرت حاکم "کودتا" کردند. صالح اگر می‌خواهد مجازات نشود باید با دولت "مشروع" یمن همکاری کند. ائتلاف عربی تمامی گروه‌هایی را که از "کودتا" حمایت کردند یک گروه می‌داند که یمن را به "فاجعه" کشاندند!
عسیری مدعی شد: "دولت یمن" اکنون کنترل بیش از ۸۰ درصد خاک این کشور را در دست دارد. "کودتاچیان" تنها در صنعا و برخی مناطق صعده نفوذ دارند!
وی درباره حقیقت موشک بالستیکی که از صنعا به شهر ریاض شلیک شده، مدعی شد: من به این نوع "اکاذیب" واکنش نشان نمی‌دهم و آنچه در عربستان یا مناطق دیگر رخ می‌دهد از طریق بیانیه رسمی ائتلاف مشخص می‌شود و عدم صدور بیانیه رسمی نشان می‌دهد که این اخبار "کذب" است و ما وقت‌مان را با درگیری لفظی در رسانه‌ها تلف نمی‌کنیم!
سخنگوی ائتلاف عربی گفت: زمانی که چنین حوادثی رخ بدهد ما آن را مخفی نمی‌کنیم. تا به امروز حوثی‌ها با ۳۸ موشک بالستیک عربستان را هدف قرار داده‌اند که تمامی آن در بیانیه‌های رسمی اعلام شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه