روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 بهمن 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 26774
0
0
روحانی تاکید کرد:
همه در پی انسجام و ‌آشتی ملی هستیم
رئیس جمهوری، اندیشه و آرمان های انقلاب اسلامی را زنده دانست و گفت: ما در پی ساختن ایرانی آزاد، آباد و مستقل هستیم. ما همه در پیروی از رهبری معظم انقلاب در پی اجماع، ‌آشتی و انسجام ملی هستیم.
به گزارش ایرنا، حسن روحانی در سخنرانی خود در آیین گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: انقلاب اسلامی فراز و نشیب های زیادی در سی و هشت سال گذشته دیده و فرزندان دلیر خود را از دست داده است اما ملت ایران همچنان در پی آرمان های انقلاب می ‌رود و می‌ دود.روحانی افزود: امروز امام خمینی (ره)، آیت ‌الله طالقانی، شهید مطهری، شهید بهشتی، آیت ‌الله هاشمی رفسنجانی و بسیاری از بزرگان در میان ما نیستند، زنان و مردان بی توقعی در سراسر این کشور در شهر و روستا حماسه ‌های بزرگ آفریدند و به دامن دعوت حق پیوستند اما دغدغه ما همان دغدغه‌ های سی و هشت سال پیش است.
صندوق آرا زبان گویای ملت ایران
رئیس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ما در ماه های آینده قدرت خودمان را مثل امروز در پای صندوق آرا در برابر بدخواهان، در برابر قدرت ها و استکبار جهانی نشان خواهیم داد. زبان گویای ملت ایران صندوق رای خواهد بود. روحانی افزود: پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب هدف بلندماست. ما به 38 سال انقلابمان افتخار می کنیم. به تلاش پیگیر 3.5 ساله دولت و ملت ما که در کنار رهبری بوده اند ارج می نهیم و آینده ما آینده ای پر امید خواهد بود. به حول و قوه الهی.
رئیس جمهوری ادامه داد: ما امروز با مشکلاتی در منطقه و جهان مواجه هستیم، اما این ملت بزرگ و غیور ما، با این حماسه امروز و هر روزش ، هراسی به دل راه نخواهد داد. روحانی تاکید کرد: در منطقه ما بعضی از تازه کاران قدرت را در دست گرفته اند، در دنیا هم در آمریکا بعضی از تازه کاران قدرت را در دست گرفته اند، همه آن ها باید بدانند در برابر ملت ایران، تنها باید با احترام و تکریم با این ملت بزرگ حرف بزنند.
ملت در برابر تهدید پاسخ قاطع خواهد داد
وی ادامه داد: این ملت در برابر تهدید پاسخ قاطع خواهد داد. کسی که دولت و نیروهای مسلح ما را تهدید می کند، بداند ملت ما یکپارچه و آگاه است و در برابر بدخواهان و دشمنان تا آخر ایستادگی خواهد کرد. ما مردمی آگاه و هوشیار داریم. منطقی فرهیخته دارند که بلوغ، خردمندی و هوشمندی خود را در بزنگاه های تاریخی به خوبی نشان داده اند.روحانی خاطرنشان کرد: در برابر هرگونه تهدید، نابخردی و آتش افروزی،‌با خرد، استقامت، ایستادگی و با قدرت خواهیم ایستاد، قدرت ما از قدرت ملت بزرگ ما است. ما به دنبال تنش در منطقه و جهان نیستیم اما در برابر آن هایی که چشم طمع به کشور ما داشته باشند، با قدرت ایستادگی می کنیم.رئیس جمهور تاکید کرد: در برابر زور و هر تهدیدی تمام جناح ها،‌جوانان، پیران،‌روستایی و شهری یک صدا هستیم و به همه بدخواهان می گوییم؛ این جا ایران بیشه شیران است. هیچ کسی نمی تواند چشم بدی به این کشور بزرگ و عزیز ما داشته باشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه