روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 بهمن 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 26583
0
0
رئیس قوه‌قضاییه:
اظهارات تازه‌کارهای آمریکا تاثیری بر ایران ندارد
رئیس قوه‌ قضاییه در مورد تهدید اخیر مقامات آمریکایی گفت: تازه کارها در آمریکا گمان می‌کنند که این تهدیدها اثرگذار است. کم‌کم تجربه به دست می‌آورند و متوجه می‌شوند که این قبیل اظهارات هیچ تاثیری بر ایران ندارد.
به گزارش ایلنا، آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تبریک ایام‌الله دهه فجر رمز بقای انقلاب اسلامی را حضور مردم در صحنه و استقامت بر آرمان‌های انقلاب دانست و با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: هر بار که حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن گسترده‌تر و باشکوه‌تر بوده، تهدیدهای دشمن فروکش کرده و فهمیده‌اند که ملت ما با فشار و ارعاب عقب‌نشینی نخواهد کرد.
رئیس دستگاه قضایی، ثمره دیگر انقلاب را رهایی مردم از فشارها، چپاول‌ها و زورگویی‌های دیکتاتوری پهلوی دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی بر همه این تجاوزها و خیانت‌ها خط بطلان کشید و امروز بالنده‌تر از قبل با وجود همه تهدیدها، تحریم‌ها و مشکلات راه خود را طی می‌کند.
آملی لاریجانی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی از ارکان معادلات سیاسی و نظامی در منطقه است، یادآور شد: اوایل انقلاب رسانه‌های بیگانه هر روز می‌گفتند که امروز یا فردا انقلاب شکست می‌خورد. این تبلیغات تا آنجا بود که حضرت امام(ره) نیز در فرمایش‌های خود به آن اشاره داشتند و حضور گسترده مردمِ همیشه در صحنه را همواره به رخ دشمن می‌کشیدند. بی‌تردید، رمز پیروزی انقلاب و ادامه حیات آن، همین وحدت و انسجام مردم و استقامت بر آرمان‌ها است.
رئیس قوه قضاییه افزود: استمرار مسیر انقلاب نیز وابسته به حضور مردم در صحنه، استقامت بر آرمان های اصیل انقلاب و آموزه‌های امام راحل(ره) و پیروی از خلف صالح ایشان یعنی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و از همه مهمتر اخلاص در نیت ها است. از آنجا که این ارکان، بیانگر فطرت الهی انقلاب است، بقای آن را تضمین و راه پیشرفت کشور را باز می‌کند.
آملی لاریجانی با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲بهمن، ابراز امیدواری کرد که شعارهای محکم مردم در این روز تهدیدات دشمن را خنثی کند و این آگاهی و بصیرت در روز ۲۲بهمن جلوه با شکوهی از وحدت و انسجام ملی را به نمایش بگذارد.
رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: همه مسئولان باید قدردان حضور مردم باشند و فراموش نکنند که آنچه راه خدمت‌رسانی را برای ما هموار کرده همین حضور مردم در صحنه بوده است. قدردانی مسئولان نیز این است که در انجام وظایف و خدمات خود کوتاهی نکنند و ما هم به نوبه خود در دستگاه قضایی به ملت عزیز اطمینان می‌دهیم که قوه قضاییه همواره تلاش‌های مضاعفی برای حل و فصل دعاوی و احقاق حقوق عامه داشته‌ایم و این مسیر را همچنان با وجود حجم بالای پرونده‌ها و کمبود امکانات و نیروی انسانی، با قوت و قدرت ادامه خواهیم داد.
آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهدیدات اخیر مطرح شده از سوی مقامات آمریکایی تصریح کرد: این قبیل اظهارات برای ما تازگی ندارد و اگر بنا بود مردم ما عقب‌نشینی کنند، ۳۸ سال در برابر تهدیدات و فشارها مقاومت نمی‌کردند.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مردم ما به هیچ وجه از آرمان های خود دست بر نخواهند داشت، اظهار کرد: «تازه کارها در آمریکا گمان می‌کنند که این تهدیدها اثر گذار است. به هر حال کم کم تجربه به دست می‌آورند و متوجه می‌شوند که این قبیل اظهارات هیچ تاثیری بر ایران ندارد».
آملی لاریجانی با بیان اینکه سیاستمداران، مسئولان و نیروهای مسلح ما با اقتدار مسیر خود را ادامه خواهند داد، اقتدار ملی را در گرو وحدت و انسجام مردم و مسئولان دانست و ابراز امیدواری کرد که ایام‌الله دهه فجر، بستری برای تجلی هر چه بیشتر این وحدت و انسجام باشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه