روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
11 بهمن 1395  |  بین الملل  |  کد خبر: 26176
0
0
روزهایی برای خودت!
ملیکا انصاری - بعضی روزها انگار باید فقط برای خودت باشی.نه برای خانواده عزیزتر از جانت که یک خم پیشانی‌شان دنیایت را زیر و رو می‌کند، نه برای برای دوستانت از هر نوع هم که باشند، چه آنهایی که اصل جنسند و مهر «چین ساختگی » ندارند و فابریک زندگی‌ات هستند و خراب نمی‌شوند که گارانتی نیاز باشند و چه آنهایی که از همان رخ اول «فِیک» بودن از ریخت‌شان می‌بارد و کارکردشان برایت در حد همان پرکردن جشن ها و قاب‌بندی‌های «سلفی» است و بیشتر از آن یا در دسترس نبودن گم می‌شوند و یا آمپرشان به سقف چسبیده و جلوی چشمانت دود می‌کنند و مادام‌العمر غیر قابل استفاده می‌شوند.
بعضی روزها انگارباید فقط برای خودت باشی.نه برای کسانی که در شام های مهتاب کنارت می‌نشستند و عجب شاخه گلوار به پایت می‌شکستند و روزهایی بعد با رفتن‌شان تو را به جاده و هر بنی بشری که در راه است بدبین کردند.و نه حتی برای کسانی که غرورشان اجازه بی وفایی نمی‌دهد که هیچ‌گاهی برای توصیف‌شان ، عاشقانه از خود بی‌خود می‌شوی.
بعضی روزها انگار باید فقط برای خودت باشی.نه حتی برای کافه‌های ریز و درشت شهر که گاهی بوی تند اسپرسو و یکنواختی «منو» و هوای فضای تاریک چوبی‌شان که معمولا غلیظ‌تر از دودهای خیابان انقلاب است ،دلت را می‌زنند.
بعضی روزها انگار باید برای خودت متفاوت باشی، فقط برای خودت! آن طوری باشی که چندین و چند وقت است نبوده‌ای.آن طور که خیلی وقت است وقت نکرده ای باشی.وقت نکرده‌ای خودت باشی.
بعد یک گوشه بنشینی و با خودت گپی رفیقانه بزنی و بدهی‌هایت را باخودت صاف کنی، تمام حرف هایی که به خودت بدهکاری بگویی و برای بقیه بدهی‌هایت، بقیه دلخوری‌هایت و تمام خستگی‌هایت که روی شانه‌ات سنگینی می‌کنند خودت را بتکانی و حتی اگر لازم شد مرور کنی.
این بعضی روزها که نه در تقویم اسم و رسم دارند و نه مهر تعطیلی و بی سر و صدا رخنه می‌کنند در روزمرگی‌ها.گاهی برایت چک‌های برگشتی سنگینی را رو می‌کنند و تا طلب‌شان را وصول نکنند پا از روی خرخره‌ات برنمی‌دارند.در این بعضی روزها گاهی حالت از خودت بد می‌شود که چرا آنقدر نیستی که بتوانی بگویی که چرا فلان جا خودت نبودی؟ چرا گفته‌هایت، حرف‌هایت نبود؟ چرا کارهایت رفتارت نبود؟ و چرا و چرا؟
امان از این طلب‌هایی که سخت وصول می‌شونداما واقعا بعضی روزها انگار باید فقط برای خودت باشی، حتی اگر بدهکار هم نباشی باز گپ زدن با خودت و با یک فنجان چای عجیب می‌چسبد.
‏Melika.ansari.hrv@gmail.com
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه