روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
10 بهمن 1395  |  اقتصاد  |  کد خبر: 26073
0
0
همه کسبه پلاسکو مرکز تجاری نور را انتخاب کردند
ایرنا| رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تهران از توافق همه کسبه ساختمان ویران شده پلاسکو برای استقرار در مرکز تجاری نور- تقاطع خیابان ولی‌عصر(عج) و طالقانی- خبر داد.
«مجتبی درودیان» عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: با مشخص شدن محل جدید استقرار کسبه ساختمان پلاسکو در مرکز تجاری نور، کالاهای تولیدی در این مکان عرضه می شود.
درودیان یادآوری کرد: بیشتر تولیدی های ساختمان ویران شده پلاسکو خارج از این ساختمان قرار داشت و با حادثه دیدن ساختمان، از بین نرفت.ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود حوالی ساعت
8 صبح پنجشنبه 30 دی ماه دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفای حریق، ساختمان یکباره به طور کامل فروریخت.رییس اتحادیه
پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران پنجم بهمن ماه از معرفی چند پاساژ در خیابان‌های مولوی، خراسان، تقاطع زرتشت- ولیعصر (عج) و جمهوری- حافظ برای اسکان کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو خبر داده بود.
به گفته وی، همه کسبه ساختمان ویران شده پلاسکو باید گزینه های پیشنهاد شده را بررسی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنند که بتواند همه فعالان ساختمان را در خود جای دهد.
رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تهران گفت: کسبه ساختمان پلاسکو در مرکز جدید همانند پیش به فروش اجناس می پردازند؛ بنابراین هیچ کمبودی در عرضه کالاهای تولیدی این صنف رخ نمی دهد.
این فعال صنفی یادآوری کرد: ترتیبی اتخاذ شده است که محل استقرار جدید کسبه به اطلاع عموم برسد و تبلیغات مناسبی صورت گیرد.
درودیان گفت: مشتریان می توانند پس از استقرار کامل کسبه که به‌زودی پایان می گیرد، به این مرکز مراجعه کنند.
به گزارش ایرنا،‌ در مجموع یک هزار و ٢٠٠ واحد در مجتمع تجاری پلاسکو وجود داشت که براساس آمارها 560 واحد، فعال بود. 15 هزار میلیارد ریال خسارت به این واحدها وارد شد و سه هزار کارگر نیز بیکار شدند.
بخش زیادی از کسبه این ساختمان در صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پیراهن بودند که 99 درصد آنان از این واحدها به عنوان «مرکز پخش» استفاده می کردند. همچنین 180 واحد در این ساختمان تولیدکننده و فروشنده دیگر اقلام بودند.در این ساختمان 400 واحد پیراهن دوز، 6 واحد کشباف، هشت واحد صنف خیاطان و 20 واحد تولیدی کفش فعال بود.
ساختمان 15 طبقه پلاسکو در سال 1341 به عنوان نخستین ساختمان بلندمرتبه تهران افتتاح شد.پس از پیروزی انقلاب اسلامی ساختمان‌های پلاسکو و آلومینیم در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت.پاساژ نور واقع در تقاطع خیابان ولی‌عصر (عج) ـ طالقانی 700 واحد خالی دارد و برای کسبه آسیب‌دیده پلاسکو در نظر گرفته شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه