روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
09 بهمن 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 26051
0
0
فشارهای رسانه‌ای بر عادل فردوسی پور ادامه دارد
حاشیه‌های سیاسی یک برنامه ورزشی
عادل فردوسی‌پور و برنامه فوتبالی‌اش در میان برنامه‌های تلویزیون ایران یک رکورد محسوب می‌شود،هم به دلیل مدت زمان پخش این برنامه و هم به دلیل گستردگی مخاطبان و به تبع آن گرانی بخش تبلیغات در حاشیه پخش این برنامه. عادل فردوسی‌پور با هوش سرشاری که دارد توانست این برنامه جذاب و پرمخاطب را نزدیک به دو دهه ادامه دهد. با این همه این برنامه حاشیه‌هایی نیز دارد. عادل فردوسی پور که مانند بسیاری از مردم ایران سلیقه سیاسی خاصی دارد،گاه آن را در برنامه‌های خود نشان داده‌است و همین موضوع سبب شده تا مخالفان سلیقه سیاسی وی او را در کانون برخی حاشیه‌ها قرار دهند، به‌گونه‌ای که برخی از رسانه‌های تندرو در برخی مواقع با نامه‌نگاری به رئیس سازمان صداوسیما، خواستار برخورد جدی با وی شده‌اند، موضوعی که به نظر می‌رسد که بالاخره رخ داد و مجری برنامه 90 به خاطر برخی سخنانش درباره حادثه پلاسکو «اخطار» گرفت و او را در کانون توجهات رسانه ای قرار داد. به همین خاطر چند تا از برنامه‌های حاشیه ساز 90 در این اینفوگرافی نشان داده می‌شود.
4 بهمن 95 - انتقاد از حادثه پلاسکو و دریافت تذکر
دوشنبه شب عادل فردوسی‌پور مجری برنامه نود را با انتقاد تند از مسئولان به خاطر حادثه دلخراش پلاسکو آغاز کرد.او گفت: «ای‌کاش خیلی بهتر مدیریت می‌شد این قضیه ... با اینهمه اخطاری که داده شده بود (اما) با همان شرایط ادامه دادند. تا کی؟! یک چنین اتفاقاتی رخ بدهد؟»او با بیان اینکه «آیا این اشتباهات باعث می‌شود که یک تلنگر به ما زده شود؟» اظهار کرد: «حالا من یک سوال دارم. یک چنین اتفاقی در اشل خیلی کوچک‌تر اگر در هر جای دنیا رخ می‌داد یک عالمه آدم اخراج می‌شدند و یک عالمه آدم استعفا می‌کردند.من نمی‌دانم چرا هیچ‌وقت چنین اتفاقی (در ایران) رخ نمی‌دهد؟! چرا هیچ‌کس استعفا نمی‌دهد؟ چنین اتفاقی به این عظمت که همه را متاثر کرده (رخ داد) ولی نه کسی اخراج شد، نه کسی استعفا کرد.»
-کیهان به او حمله کرد و نوشت که او تخصص ورود به این مسائل را ندارد.
- رجانیوز درباره او نوشت: رفتار فردوسی پور باعث شد پز مستقل بودن او کاملاً زیر سوال برود.
- وطن امروز نوشت :عادل فردوسی‌پور و نودش حاصل یک‌ سوءاستفاده حرفه‌ای از انفعال و سطحی بودن جمعی از مدیران فرهنگی همین مملکت است.
- سرانجام برخی رسانه ها خبر از تذکر مدیران صداوسیما به عادل فردوسی دادند.
دى ماه ٨٨ - حضور دادکان و حملات شدید به علی آبادی
حضور محمد دادکان در برنامه نود در دى ماه ٨٨هم بازتاب بسیار گسترده و وسیعی داشت و آثار صحبت‌هایش حتی تا ماه‌‌ها بعد از آن برنامه نمایان بود. به خصوص که دادکان تنها چندماه پس از انتخابات جنجالی سال 88 و در حالی که هنوز معترضان و مخالفان محمود احمدی نژاد به دفعات به تجمع خیابانی می پرداختند، از کسانی نام برد و به همکاری با آن ها افتخار می کرد که جایی در رسانه ملی نداشتند.او اخراج در دولت احمدی نژاد را از افتخارات خود دانست.
- در آن روزها شایعه اخراج فردوسی پور و تعطیلی برنامه 90 نیز در رسانه ها مطرح شده بود.
30 آذر 94 - یک مصاحبه پخش نشده و حاشیه‌های بسیار
عادل فردوسی پور ابتدای برنامه خود گفت:«مصاحبه دکتر ظریف وزیر خارجه کشورمان با برنامه نود، به تشخیص مدیران صدا و سیما پخش نمی‌شود» در آن روزها برخی از مخالفان دولت و به تندروهای مخالف عملکرد تیم دیپلماسی، به شدت به فردوسی‌پور تاختند و دعوت فردوسی پور از محمدجواد ظریف را دستمایه شدیدترین حملات خود به برنامه 90 قراردادند.
یک روزنامه تندرو در نامه به رئیس سازمان صداوسیما اتهامات فردوسی‌پور را این گونه برشمرد و خواستار برخورد جدی با وی شد:
- ترویج دوگانه‌سازی میان آقایان اصغر فرهادی و مسعود ده‌نمکی
-پیگیری توطئه ناجوانمردانه علیه جهان پهلوان حسین رضازاده و متهم کردن وی به آلوده کردن وزنه‌برداران
- تبریک سالروز تولد یک کارگردان لیبرال و مساله‌دار سینما در برنامه فوتبالی 90
دى ٨۶- دوئل صفایى فراهانى با وزارت ورزش و شایعه اخراج فردوسی‌پور
عادل فردوسی پور با دعوت از صفایی فراهانی نماینده فیفا در کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال، حقایقی را بر ملا کرد که چندان به مذاق دولتی‌ها و رسانه‌های هوادار محمود احمدی‌نژاد خوش نیامد مناظره صفایی با مسئولان وقت سازمان تربیت بدنی حدود ۴ ساعت طول کشید که صفایی فراهانی سخنانی برزبان آورد که به شدت عملکرد دولت احمدی نژاد در زمینه ورزش فوتبال را زیر سوال
برد.
- بعد از این برنامه بود که حتی شایعه اخراج عادل فردوسی پور هم در بعضی از رسانه‌ها مطرح‌شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه