روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 دی 1395  |  بین الملل  |  کد خبر: 25181
0
0
داماهی در آزادی
آلبوم گروه داماهی در ژانر فولک‌موزیک که براساس موسیقی فولک جنوب است تولید شده البته دراین آلبوم بخش‌هایی از موسیقی غربی، هندی، رگه‌های از پاپ، آفریقایی، رگه و جز را نیز دست‌مایه کار خود قرار داده اند.
۷۰ تا ۸۰ درصد ترانه‌ها به گویش بندرعباسی، مینابی، بلوچی و فارسی است این آلبوم که در سال گذشته به بازار آمد خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد. بعد از اانتشار این آلبوم، گروه داماهی کنسرت‌هایی در تهران و بندرعباس برگزار کردند.
دارا دارایی سرپرست گروه در مورد آلبوم دوم اعلام کرده: « در آلبوم دوم تغییراتی در فرم موسیقی گرایش از فولک به سمت موسیقی‌ شبیه پاپ امروز بردیم اما همچنان در بافت موزیکال و سازبندی مانند آلبوم گذشته است.
انتخاب اشعار در آلبوم دوم نیز براساس شعرهای فارسی، آهنگ‌های این آلبوم نوشته شده و در حال حاضر کارهای ضبط آن را انجام می‌دهیم و بهارسال آینده آن را منتشر کنیم.
این گروه موسیقی روز دوشنبه بیست و هفتم دی ماه ساعت 18:30، در سالن اصلی برج آزادی به نشانی میدان آزادی، طبقه زیرین برج آزادی، مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی کنسرت برگزار خواهد کرد.علاقمندان به حضور در این برنامه می توانند با مراجعه به سایت تیوال بلیت تهیه کنند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه