روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
24 آذر 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 23553
0
0
فرمانده سپاه پاسداران:
فتنه ۸۸ خطرناک‌تر از جنگ 8 ساله بود
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خطر هشت سال جنگ با خطر فتنه ۸۸ قابل مقایسه نیست، زیرا این خطر مربوط به تمامیت ارضی کشور نبود، بلکه انقلاب اسلامی و تضعیف نقش ولایت را نشانه رفته بود.
به گزارش ایسنا، سرلشکر محمدعلی جعفری در کنگره رزمندگان استان گلستان که در گنبدکاووس برگزار شد، با اشاره به اینکه آمریکا اولین دشمن انقلاب اسلامی و این نظام اسلامی است، گفت: در نظر سنجی‌ها اکثریت ملت ایران، آمریکا را دشمن خود می دانند و بخشی از مردم که روی آن تردید داشتند، در موضوع برجام به خوبی مکر و دشمنی آمریکا برای مردم روشن و شفاف شد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال های اخیر دائما از انقلاب اسلامی، نفوذ و توجه به این ابعاد خاص مربوط به انقلاب صحبت می‌کنند و تاکید دارند که نباید از دشمن اطاعت کرد.
جعفری با تاکید بر اینکه ولایت فقیه محور اصلی وحدت در انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: جایگاه ولی فقیه برای هدایت انقلاب و هدایت جامعه در مسیر خودش است. ما در این راه وظیفه داریم که دشمنان داخلی را از دشمنان خارجی بشناسیم و بگوییم، مدافع انقلاب اسلامی هستیم.
وی در ادامه به جنگ نرم از سوی دشمن اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین تهدیدها سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و به اختصار جنگ نرم دشمنان است که بخشی از آن توسط دشمنان خارجی برنامه‌ریزی، هدایت و پشتیبانی می شود و سربازان و فرماندهان میانی آن در داخل هستند، ما باید به آن توجه کنیم.
جعفری خاطرنشان کرد: ولایت فقیه محور و هدایت کننده مسائل سیاسی، امنیتی و دفاعی است. ولایت فقیه باید بیانش فصل‌الخطاب، تعیین کننده و راهبرد ما باشد.
وی با بیان اینکه عده‌ای در کشور هستند که ادعای همراهی با نظام را می‌کنند اما آگاهانه یا نا آگاهانه چنین حرکات اختلاف افکنی را انجام می‌دهند، اظهار کرد: بسیاری از مسئولین در کشور ما نسبت به تجزیه و تحلیل فتنه سال ۸۸ موضع ندارند. فتنه ۸۸ بسیار خطرناک‌تر از هشت سال جنگ دوران انقلاب بود.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: به هیچ وجه خطر هشت سال جنگ با خطر فتنه ۸۸ قابل مقایسه نیست، زیرا این خطر مربوط به تمامیت ارضی کشور نبود، بلکه انقلاب اسلامی و تضعیف نقش ولایت را نشانه رفته بود.
جعفری در پایان با اشاره به اینکه یکی از معجزاتی که در فتنه 88 شاهد بودیم حماسه 9 دی بود، تاکید کرد: امروز باید ‌ها و معیارهای ما نسبت به انقلابی بودن و مخالف انقلابی بودن روشن باشد و باید بشناسیم که ضد ولایت فقیه کیست و مراقب باشیم چه کسانی دنبال انحراف این مسیرها هستند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه