روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
18 آذر 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 23241
0
0
رییس پلیس راهور ناجا خبر داد:
مرگ بیش از ۳۴۰۰ نفر به دلیل سرعت رانندگی در زمستان۹۴
رئیس پلیس راهور در رزمایش طرح زمستانی پلیس راهور که در پیست آبعلی برگزار شده گفت: افراد و ارگان‌های زیادی برای رزمایش زمستانی پلیس راهور زحمت کشیده‌اند که جا دارد از آن‌ها تشکر و قدردانی کنیم.
سردار تقی مهری، افزود: اجرای طرح ترافیکی زمستانی با هماهنگی و همدلی همه دستگاه‌های ذی ربط به خوبی اجرا می‌شود. هدف از برگزاری این مراسم ایجاد شرایط مناسب برای همه کسانی است که در سطح جاده‌ها در حال تردد هستند و همه ساله از آذرماه شاهد نزولات آسمانی هستیم گرچه این مسئله موجب خوشحالی ما است و این باعث لغزندگی سطح جاده ها می شود و در این ایام در مناطق کوهستانی نیازمند برنامه ریزی های جدید هستیم.
مهری اظهار کرد: طرح زمستانی هم در درون شهر و هم در برون شهر حائز اهمیت است. طرح زمستانی راهور تا ۲۰ اسفند ماه ادامه خواهد یافت و اگر شرایط ۲۰ اسفند به بعد هم متفاوت باشد طرح ادامه خواهد داشت.
او ادامه داد: برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته و نسبت به سال‌های گذشته وضعیتمان بهتر است. در ایام سرما بیش از ۱۰۰ گردنه برفگیر در ۲۹ استان داریم و با بکارگیری نیروهای مجرب توسط همه دستگاه های مسئول به صورت شبانه‌روزی خدمت مناسب را به هموطنان ارائه می‌دهیم.
مهری گفت: تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم سوانح ترافیکی و تعداد جانباختگان را کم کنیم. در ۷ ماهه سال ۹۵ تعداد ۲۸۸ نفر کمتر جان خود را در تصادفات از دست داده اند. امیدوارم در طرح زمستانی شاهد کاهش سوانح باشیم زیرا هم تعداد خودروها افزایش پیدا کرده هم تعداد سفرها بیشتر شده است و هم افراد بیشتری گواهینامه رفته‌اند. با همکاری خوبی که با سازمان راهداری به عمل آمده و با بهره‌گیری از فناوری های جدید و نصب دوربین ها، جاده های اصلی کشور را برای پیشگیری از حوادث تحت پوشش قرار می‌دهیم.
رئیس پلیس راهور در طرح زمستانی سال ۹۴ آمارهایی که ارائه شد قابل توجه است. سه هزار و ۴۸۷ نفر جان خود را از دست داده اند که دلیل آن تخطی از سرعت مطمئنه اعلام شده است.
او با اعلام این‌که رانندگی در شرایط برفی بسیار سخت‌تر از شرایط عادی است، گفت: ۲۳ درصد به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه و ۳۴ درصد عدم توجه به جلو و ۱۵ درصد انحراف به چپ رخ داده است.
مهری تاکید کرد: شهروندان باید قبل از سفر آماده یک سفر ایمن بشوند. وسیله نقلیه باید مورد بازرسی قرار بگیرد و داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی برای رانندگی در برف و باران و گردنه‌ها سوخت کافی را به همراه داشته باشند. ما نیز برای برقراری ایمنی در جاده‌ها و اجرای طرح ترافیک زمستان آماده هستیم تا شهروندان به سلامت از مبدا به
مقصد برسند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه