روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
07 آذر 1395  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 22742
0
0
امضای تفاهم‌نامه میان پارک‌های علم و فناوری خوزستان و کالیبر روسیه
روز گذشته یک تفاهم‌نامه همکاری میان پارک
علم و فناوری خوزستان و پارک علم و فناوری کالیبر مسکو در راستای انتقال و توسعه فناوری، تبادل تجربیات و همکاری‌های مشترک میان شرکت‌های دانش‌بنیان زیرمجموعه دو پارک منعقد شد.
دکتر بابک مختاری رئیس پارک علم و فناوری خوزستان، در خصوص مفاد و اهداف این تفاهم‌نامه به ایسنا اظهار کرد: با توجه به این‌که ساختار پارک خوزستان و پارک کالیبر مسکو بسیار به یکدیگر شبیه بوده و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان دو مجموعه نیز تا حدودی به هم نزدیک است، احتمال آن‌که این تفاهم‌نامه به همکاری واقعی میان دو مجموعه منتهی شود، بسیار زیاد است.
وی هدف اصلی از امضای این تفاهم‌نامه را شکل‌گیری همکاری و هم‌افزایی میان شرکت‌های مستقر در دو پارک علم و فناوری در راستای توسعه نوآوری و فناوری عنوان کرد و گفت: پارک علم و فناوری کالیبر مسکو در زمینه‌ تولید تجهیزات نفت و گاز، چاپگرهای سه‌بعدی، تجهیزات پزشکی و حوزه مهندسی پزشکی با استفاده از چاپگر لیزری فعالیت می‌کند؛ همچنین یک زمینه مهم فعالیت این پارک حوزه IT است که شرکت‌های دانش‌بنیان استان می‌توانند در این زمینه نیز همکاری‌های خوبی ایجاد کنند.
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به این‌که این تفاهم‌نامه به مدت سه سال برقرار است، تصریح کرد: البته بیشتر مدنظر داریم که این همکاری‌ها در حوزه‌های چاپگرهای لیزری، تجهیزات پزشکی و تجهیزات نفت و گاز شکل بگیرد. بر این اساس 30 درصد از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان می‌توانند به نحوی با شرکت‌های دانش‌بنیان پارک کالیبر مسکو ارتباط و همکاری‌های مشترک ایجاد کنند.
مختاری با بیان این‌که اصل این است که ارتباط میان افراد در حوزه تعاملات بین‌المللی شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: صرف امضای تفاهم‌نامه چیزی را تغییر نمی‌دهد؛ خوشبختانه طی سه ماه گذشته ارتباط بسیار خوبی میان دو پارک ایجاد شده است و به فهم مشترکی در زمینه توانمندی‌ها و نیازهای دو مجموعه رسیده‌ایم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه