روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
04 آذر 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 22570
0
0
واکنش آیت الله آملی لاریجانی به برخی شایعات مالی:
حساب‌های میلیاردی رئیس قوه قضائیه صددرصد دروغ است
همدلی | انتشار شایعاتی در فضای رسانه‌ای داخل و خارج از کشور درباره وجود 63حساب به نام رئیس دستگاه قضایی در روزهای گذشته سبب شد تا تحلیل‌ها، گزارش‌ها و البته شایعات دیگری نیز در این باره منتشر شود، که عمدتا رئیس قوه قضائیه آیت‌الله صادق آملی لاریجانی را نشانه رفته بود. اگرچه در اولین روزهای انتشار این شایعه، وزیر اقتصاد با حضور در رسانه ملی، این موضوع را تکذیب کرد، اما شایعات ادامه پیدا کرد، به گونه‌ای که یکی از نمایندگان عضو لیست امید در صحن علنی از رئیس دستگاه قضا خواست که شخصا وارد شده و به روشنگری در این باره بپردازد.
این اتفاقات سبب شد تا روز گذشته آیت‌الله آملی لاریجانی به این شایعه واکنش نشان دهد و آن را «صددرصد» کذب بداند. البته انگیزه رئیس دستگاه قضائیه از بیان سخنان خود در این باره، انتقاداتی بود که در روزهای گذشته از سوی روسای دو قوه دیگر، یعنی رئیس جمهور و رئیس مجلس نسبت به حکم لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد توسط دادستان این شهر بیان کردند.
حساب‌های میلیاردی رئیس قوه قضائیه صددرصد دروغ است
آیت‌الله آملی‌لاریجانی که روز گذشته در همایش بسیج دستگاه قضایی سراسر کشور سخن می‌گفت، در این باره اظهار کرد: در مورد دستگاه قضایی هجمه‌ها را می‌بینید. پرونده‌هایی را رو می‌کنند و پرونده جاری در قوه را مطرح می‌کنند و در تمام دنیا پخش می‌کنند که هنوز رسیدگی قطعی نشده است. این همه نیرنگ و فریب برای غبارآلود کردن فضا، نسبت دادند که رئیس قوه هزار میلیارد را به حساب شخصی خود ریخته است. سخنی که صددرصد کذب بود تا فضا را مسموم کنند، البته دروغ‌ها را این‌قدر بزرگ گفته‌اند که کسی شک نکند. این دروغ‌ها اسنادش مشخص است. برنامه‌ای که از 21 سال قبل بود و در دوران قبلی و رئیس اسبق قوه قضائیه اموال مربوط به قوه را به نام قوه قضائیه کردند. وزیر اقتصاد کشور که نامه‌نگاری به او شده بود، صراحتا تکذیب کرده و سخنگوی قوه هم تکذیب کرده است. شورای پول و اعتبار تکذیب کرده و حالا می‌پرسند اذن شرعی چیست؟ این فتنه است که فراریان فتنه 88 سایت‌هایی راه بیندازند و با اتصال به بدنه اصلاحات شایعه برای تخریب درست کنند.
دفاع از دادستان مشهد
وی سپس به موضوع انتقاد از حکم اخیر دادستان مشهد مبنی بر لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس و پلمپ محل سخنرانی در شهر مشهد پرداخت و افزود: من این روزها سئوالات عجیبی در ذهنم است. بعد از قضایایی که در مشهد رخ داد، دادستان مشهد تصمیمی گرفت. من قضاوت نمی‌کنم که تصمیمش غلط یا درست است. دادستان مشهد سابقه طولانی دارد و موضوع را ارجاع دادم به معاون اول قوه قضائیه تا رسیدگی کند.
لغو یک سخنرانی مهم‌تر است یا پخش شایعه درباره رئیس قوه قضائیه ؟
رئیس دستگاه قضایی تصریح کرد: من از رئیس‌جمهور سئوالم این است که نامه به من نوشتند و به میدان آمدند و این دادستان شجاع را متخلف احراز کردند که برخلاف اصول قانون اساسی عمل کرده؛ خب باید رسیدگی کنیم که چنین نامه‌ای را نوشتند و ما هم رسیدگی می‌کنیم. اینکه برای حفظ حقوق اساسی مردم این اقدام را کرده‌اند آیا این قانون اساسی نسبت به رئیس قوه مجرا نیست که این تهمت‌هایی که به رئیس قوه زدند را پیگیری و از رئیس قوه حمایت کنید. لغو سخنرانی یک نماینده مهم‌تر بود یا پخش کردن یک شایعه نسبت به رئیس قوه و به صورت گسترده. شما موظف نبودید برای مسئولیت قانون اساسی دفاع کنید؟ قانون اساسی برای شما فقط برای یک طیف است؟ شما برای یک لغو سخنرانی گفتید مایه شرمساری است، اما نماینده‌ای از فراکسیون امید با کمال وقاحت از پشت تریبون رئیس قوه را متهم کرده که هزار میلیارد را به حساب شخصی ریخته است که صددرصد دروغ است؛ این مایه شرمساری نیست؟
انتقاد تند از رئیس مجلس شورای اسلامی
انتقادات تند رئیس دستگاه قضائیه در این باره تنها متوجه رئیس جمهور نبود، او برادرش علی لاریجانی؛رئیس مجلس را نیز مورد انتقاد قرار داد و با اشاره به سخنان وی درباره دادستان مشهد و سکوت دربرابر شایعات پیرامون رئیس قوه قضائیه در صحن مجلس گفت: من گلایه از رئیس مجلس دارم. سه‌شنبه در سخنرانی اظهار تاسف کردند، ولی گفته قضاوت نمی‌کنم. من به رئیس مجلس می‌گویم که در محضر نمایندگان به رئیس قوه تهمت زدند، شما اظهار تاسف نکردید، البته شنیدم که در مجلس نبوده ولی بعدش که بوده. من به حول قوه الهی راهم را ادامه می‌دهم و به شماها هیچ نیاز ندارم.
تکذیب ناراحتی رهبر انقلاب از رئیس قوه قضائیه
رئیس قوه قضائیه گفت: به دنبال همین بحث‌ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رئیس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رئیس قوه را نمی‌پذیرند، در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم. به دروغ گفتند که رهبری می‌خواهند به آیت‌الله جنتی برای انتخاب رئیس قوه ماموریت بدهند که رهبری خنده‌شان گرفت که این دروغ‌ها را از کجا می‌آورند؟ اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می‌بیند سخت در اشتباه‌اند.
عظمت اربعین در این سال‌ها یک افسانه نیست
رئیس قوه قضائیه در ادامه با بیان اینکه عظمت اربعین در این سال‌ها یک افسانه نیست، ادامه داد: امروز محبین اهل بیت از شیعیان و غیرشیعیان غوغایی را به پا کردند. چه کسانی گمان می‌کردند که شهادت 72 تن در یک صحرای بی‌آب و علف بعد از قرن‌ها این چنین تاثیرگذار شود. به دلیل این تاثیر عظیم که در باطن انسان‌ها و در روح و روان زائرین داشته، در عالم سیاست دشمنان فهمیدند نیروی اسلام نیرویی نیست که با هر شیطنتی نابود شود و این یک قدرت عظیم ایمان در جهان امروز است.
لزوم بصیرت دربرابر فتنه
رئیس دستگاه قضا درادامه با گرامیداشت هفته بسیج گفت: توفیق بسیج را می‌توان به سه عامل محول کرد؛ ایمان به خدا، جهاد در راه خدا و بصیرت. آن چیزی که انقلاب را پیروز کرد ایمان استوار مومنان و ایثار و جهاد و گذشتن از نفس و بصیرت بود.
آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به مبحث فتنه و لزوم بصیرت پرداخت و گفت: وقتی که فتنه وارد صحنه می‌شود باطل شبیه حق می‌شود و فتنه آشکار می‌شود. اینجا از خداوند بصیرت می‌خواهیم تا فتنه را بشناسیم این یک دعاست.
وی افزود:زمانی در همین کشور دورانی که اصلاحات بود بحث جهاد را خشونت تعبیر می‌کردند. دشمن بنایش بر فتنه‌گری است و در فتنه88 دیدید تمام غرب به میدان آمدند. اوباما و کلینتون آمدند در تلویزیون و گفتند که ما از آشوبگران حمایت می‌کنیم و امروز مردم خود را به سکوت دعوت می‌کنند. آمدند دختر فراری از خانه را شهید جلوه دادند. سران فتنه در جلسه او شرکت کردند. فتنه این است، چقدر از نظام طلبکاری کردند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه