روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 آذر 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 22377
0
0
بازگشت بخشی از پرونده حمله به سفارت عربستان به دادسرا
ایسنا | وکیل‌مدافع دو نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان گفت: بخشی از پرونده تعرض به سفارت عربستان که در رابطه با اتهام تخریب بود، به دادسرا برگردانده شد.
محمد نریمانی گفت: پرونده تعرض به سفارت عربستان در رابطه با اتهام تخریب به دادسرا برگردانده شده؛ زیرا این بخش از پرونده نیاز به شاکی خصوصی دارد و در این پرونده نیز شاکی خصوصی وجود نداشت؛ لذا دادگاه پرونده را دو بخش کرده و آن بخش را که مربوط به اتهام تخریب است به دادسرا بازگردانده تا هر وقت شاکی خصوصی وجود داشت، رسیدگی شود.
وی ادامه داد: پرونده در رابطه با اتهام اخلال در نظم عمومی در دادگاه کارکنان دولت رسیدگی و حکم صادر شد.
نریمانی وکیل‌مدافع دو نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان در 17 آبان ماه به ایسنا گفت: حکم پرونده موکلانش ابلاغ شده است. یکی از موکلانم به 6 ماه حبس محکوم شده و موکل دیگرم به 91روز حبس تعلیقی محکوم شده است.
مصطفی شعبانی وکیل مدافع تعدادی دیگر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان 14 آبان ماه در گفت و گو با ایسنا از ابلاغ حکم حبس موکلانش در این پرونده خبر داده بود. شعبانی با بیان این که به حکم صادره اعتراض می‌کنم، تصریح کرد: برخی از متهمان این پرونده به 6 ماه حبس و برخی دیگر به 3 ماه حبس محکوم شده‌اند و برخی نیز تبرئه شده‌اند.
11 آبان ماه یک مقام مسئول در مجتمع قضایی کارکنان دولت از صدور حکم پرونده متعرضان به سفارت عربستان خبر داد و گفت: حکم 20 متهم این پرونده صادر شده، ولی هنوز ابلاغ نشده است.
28 و 29 تیرماه سال جاری دو جلسه دادگاه در خصوص رسیدگی به اتهامات 20 نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان در شعبه 1060 کیفری 2 مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی فرشید دهقانی برگزار شد.
یکی از مدیران کل دولت قبل، مادرش را استخدام کرده بود
تابناک | معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه تشکل‌های حامی دولت در شهرستان میانه اظهار داشت: در دولت قبلی ۱۰۰ هزار مجوز استخدام داده بودند که به جای ۱۰۰ هزار نفر، ۷۰۰ هزار نفر استخدام کرده اند که اکثر این استخدام شوندگان دارای تحصیلات دیپلم، زیر دیپلم، سیکل و حتی بی سواد
بودند.
شبستری با اشاره به اینکه یکی از مدیران کل در دولت قبلی مادرش را استخدام کرده بود، افزود: یک مدیرکل در دولت قبلی مادرش را استخدام کرده بود و چون مادرش نمی‌توانست سرکار بیاید به یک شخص دیگر ۲۰۰ هزارتومان ماهیانه پول پرداخت می‌کرد تا کارهای مادرش را انجام دهد.
وی با بیان اینکه بعضی‌ها جوری سخن می‌گویند که انگار کشور را به دولت آقای روحانی گل و بلبل تحویل داده‌اند، اذعان داشت: دولت آقای روحانی کشور را با هزاران بدبختی تحویل گرفت چرا که هچ چیز سرجای خود نبود و اوضاع بسیار وخیم بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه