روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
10 آبان 1395  |  بین الملل  |  کد خبر: 21225
0
0
از بازی با «دست‌خدا» تا چپ‌گرایی با فیدل
ال دیه‌گو در یک نگاه
پس از جام جهانی درگیری مارادونا با سران باشگاه ناپولی آغاز شد. ناگهان در پایان یک مسابقه لیگ ایتالیا اعلام شد آثار استفاده از کوکائین در بدن مارادونا یافت شده‌است. فیفا او را ۱۵ ماه از شرکت در رقابت‌های فوتبال محروم کرد.
در جام جهانی 1986 دو تیم آرژانتین و انگلستان در برابر هم قرار گرفتند. مارادونا با به ثمر رساندن دو گل موجب پیروزی آرژانتین و قهرمانی این تیم شد. مارادونا در حالی که در میانه‌های میدان صاحب توپ شده بود با دریبل زدن هفت بازیکن انگلیسی توپ را برای بار دوم وارد دروازه پیتر شلیتون کرد.
‌ مارادونا در دوران جوانی درخشش خود را با تیم بوکا جونیورز آغاز کرد و پس از آن به بارسلونای اسپانیا رفت؛ و با این تیم به مقام قهرمانی جام حذفی اسپانیا رسید. مارادونا در جام جهانی 1982 ناکام بود وموفقیتی با تیم آرژانتین کسب نکرد.
مارادونا همواره نسبت به ایدئولوژی‌های چپ گرایانه سمپاتی نشان داده‌است. او زمانی که در کوبا تحت درمان برای ترک اعتیاد بود با فیدل کاسترو رهبر کوبا دوست شد. او تصویری از فیدل کاسترو را بر بازوی چپ و چه گوارا را بر بازوی راست خود تاتو کرده‌است.
یکی از جنجالی‌ترین گل‌های تاریخ جام جهانی بدون تردید گلی است که مارادونا با کمک دست به تیم انگلستان به ثمر رساند ، این گل به دست خدا معروف است.
مارادونا در آستانه جام جهانی ۱۹۹۴ بار دیگر پیراهن تیم ملی را به تن کرد . اما در پایان بازی آرژانتین و نیجریه آزمایش دوپینگ مارادونا مثبت از آب درآمد. فیفا در همان روز مارادونا را دوسال از شرکت در مسابقات فوتبال محروم کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه