روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
05 آبان 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 20911
0
0
مخالفت نعمت زاده با درخواست رئیس جمهور برای استعفا
پایش - برخی منابع خبری از مخالفت وزیر صنعت با پیشنهاد رئیس جمهور برای استعفا از سمت خود خبر می‌دهند.احتمال تغییر وزیر صنعت، معدن و تجارت در ماه‌های گذشته همواره مطرح بوده و هفته گذشته نیز برخی از رسانه‌ها از افزایش احتمال آن خبر داده بودند. اکنون مشخص شده، رئیس جمهور هفته قبل در صدد برکناری 5 وزیر کابینه بوده و از محمدرضا نعمت‌زاده نیز خواسته بود استعفا دهد، اما وی از پذیرش این پیشنهاد سرباز زده و اعلام کرده از سمت خود استعفا نمی‌دهد و اگر دولت بنای بر تغییر وی دارد باید هزینه برکناری او را نیز بپردازد. یک منبع نزدیک به دولت گفت: پس از بررسی وضعیت نعمت‌زاده در جلسه حزب کارگزاران و توصیه یکی از مقامات به دولت برای عدم تغییر در وزارت صنعت در آخرین ماه‌های فعالیت دولت یازدهم، رئیس جمهور از تغییر وزیر صنعت چشم‌پوشی کرده است.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران از موافقان برکناری نعمت‌زاده است. اوایل سال جاری نیز رئیس جمهور تصمیم بر تغییر وزیر صنعت داشت، اما با شروع موج خبری فیش‌های نجومی و پس از آن که مشخص شد نامزد پیشنهادی برای وزارت صنعت نیز حقوق نامتعارفی دریافت می‌کرده، تغییر نعمت‌زاده منتفی شد. گفته می‌شود علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه نیز در لیست تغییرات هفته گذشته بوده اما او نیز بنا بر مصالح و مشورت‌هایی در سمت خود باقی مانده است.
محض خنده؛ طرح کاندیداتوری عبدالله رمضان‌زاده
انصاف نیوز - عبدالله رمضان‌زاده، سخنگوی دولت اصلاحات که پس از سال ۸۸ مدتی در زندان بود، شایعه یک کانال تلگرامی با تیتر «طرح کاندیداتوری عبدالله رمضان‌زاده» را با پیغامی به اشتراک گذاشت: «محض اطلاع و خنده! احتمالا برنامه‌ریزی برای … است».
متن این شایعه که دکتر رمضان‌زاده به اشتراک گذاشته است در پی می‌آید: پس از قطعی شدن عدم کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ همچنان جمعی از مهره‌های تصمیم‌گیر در جریان اصلاح‌طلب خواهان حضور یک کاندیدای کاملا اصلاحاتی هستند.
بر اساس اخبار منابع آگاه جمعی از این‌افراد در دیدار جمعه شب با رئیس دولت اصلاحات خواهان حمایت وی از یک کاندیدای اصلاح‌طلب شده و اعلام کرده‌اند انتخابات ۹۶ بهترین شرایط برای سیر گذار به یک کابینه اصلاح‌طلبانه است.
این افراد گزینه‌هایی چون عبدالله رمضان‌زاده را مطرح کرده و گفته‌اند اصلا بگذارید رد صلاحیت شویم تا نگویند که خودشان نیامدند!
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه