روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
12 مهر 1395  |  گردشگری  |  کد خبر: 19713
0
0
تلاش ها برای نجات تروریست ها همزمان با پیشروی ارتش سوریه در حلب
همزمان با پیشروی ارتش سوریه در محله های شرقی شهر حلب، تلاش های کشورهای غربی - عربی برای نجات تروریست ها ادامه دارد.به گزارش ایرنا، از شامگاه روز اول مهرماه که فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه ای از آغاز عملیات در محله های شرقی حلب خبر داد و از شهروندان سوری خواست از پایگاه ها و مواضع گروه های تروریستی فاصله بگیرند، تروریست ها و حامیان آن ها نمی دانستند که تصمیم سوریه برای یکسره کردن نبرد در حلب جدی است.با مشخص شدن دستاوردهای ارتش سوریه و پیشروی هرچند کند در محله های شرقی و تنگ تر شدن محاصره تروریست های مورد حمایت کشورهای غربی- عربی و منطقه ای، اکنون سازمان ملل و همه حامیان تروریست ها برای نجات آن ها به تکاپو افتاده اند.
آمریکا روسیه را تهدید می کند، انگلیس، آلمان، فرانسه، عربستان، قطر و ترکیه دست به دامن شورای حقوق بشر سازمان ملل شده اند و کویت خواستار تحرک اتحادیه عرب و سازمان همکاری های اسلامی شده است.
با جدی تر شدن عملیات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی در محله های شرقی حلب بار دیگر موشک‌های ساخته شده از سیلندرهای گاز خانگی به پرواز در می آیند و برسر شهروندان بی گناه سوری فرود می‌آیند ولی همچنان این تروریست ها هستند که از سوی کشورهای غربی - عربی مظلوم نمایش داده می شوند.
مقامات آمریکایی هم که حامی اصلی تروریست ها در سوریه هستند با سخت تر شدن شرایط تکفیری ها در این کشور مانند همیشه فقط پیش و پس از آتش بس اعلام می کنند که بحران سوریه فقط راه حل سیاسی دارد.
آمریکایی ها در طول آتش بس یا در قبال ادامه جنایت‌های تروریست ها سکوت می کنند یا در چند روزی که مهلت گرفته اند به تجهیز تروریست ها می پردازند.
اما این بار همه طرف ها به این نتیجه رسیده اند که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی برای یکسره کردن کار تروریست ها در حلب تصمیم خود را گرفته اند و دیگر هیچ چیز نمی تواند آنها را از این تصمیم باز دارد.
اکنون هم تروریست ها و هم حامیان آن ها در یک سردرگمی عمیق گرفتار شده اند و این سردرگمی در سخنان تازه منتشر شده وزیر‌خارجه آمریکا به تروریست ها آشکار است.
جان کری خطاب به آن ها می گوید، هرگونه دخالت نظامی ما در سوریه به نابودی شما منجر خواهد شد.
آمریکا که نتوانست به تعهدات خود به روسیه در قبال سوریه بویژه جداسازی گروه های مخالف به اصطلاح میانه رو از تروریست های النصره عمل کند، اکنون برای نجات تروریست های محاصره‌شده در محله های شرقی حلب حربه ای ندارد.
از آنجا که آمریکایی ها می دانند که تا کفن آتش‌بس قبلی در سوریه خشک نشده نمی توانند آتش‌بسی دیگر را به این کشور تحمیل کنند، از این رو برای نجات تروریست ها به تهدید روی آورده است.
البته ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی بدون توجه به حاشیه ها به عملیات خود در حلب ادامه و فشارها را به تروریست ها افزایش می دهند.
در چند روز گذشته ارتش سوریه با متمرکز کردن تلاش خود در شمال شرق شهر حلب، توان خود را برای محکم تر کردن حلقه محاصره بکار بسته است.
در این راستا اردوگاه حندرات به عنوان پایگاه اصلی گروه تروریستی نورالدین الزنکی پس از یک روز اشغال توسط تروریست ها بار دیگر آزاد شد و پس از آن بیمارستان الکندی و بخش البقاره در کنار اردوگاه پاکسازی شد.
ارتش سوریه روز جمعه نیز توانست به داخل محله بستان الپاشا از محله های همجوار محله های غربی حلب پیشروی کند و 10 مجتمع مسکونی را پاکسازی
کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه